RTÜK İşçilerine Zam

Üst Kurul ve Türkiye Haber İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
 

 

Sözleşme imza töreni için RTÜK yöneticileri ve Türkiye Haber İş Sendikası temsilcileri bir araya geldi.
 

 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ile Türkiye Haber İş Sendikası arasında yapılan görüşmelerin ardından toplu iş sözleşmesi imzalandı.

 

Sözleşme, RTÜK çalışanlarının sosyal ve ekonomik haklarının güvence altına alınmasını, çalışma koşullarının iyileştirilmesini ve iş refahının sağlanmasını amaçlıyor.
 

 

Önemli ölçüde gelir artışı sağlandı.
 

 

Toplu iş sözleşmesi, her iki tarafın da karşılıklı çıkarlarını gözeterek müzakere edildi. Sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte RTÜK çalışanları, çok daha iyi özlük haklarıyla çalışacak.
 

 

Sosyal ve ekonomik hakların yanı sıra iş güvenliği, iş sağlığı, izin ve tatil düzenlemeleri gibi bir dizi konuda iyileştirmeler de sağlandı. Ayrıca, çalışanların kariyer gelişimi için eğitim ve yükselme fırsatlarının geliştirilmesi kararlaştırıldı.   
 

 

“Hayırlı olsun” temennilerini paylaşan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, yaptığı açıklamada, çalışanların memnuniyetini ve refahını önemsediklerini belirtti. 
 

 

İşveren ve çalışan temsilcileri arasındaki yapıcı diyaloğun önemine vurgu yapan Şahin, sözleşmenin tüm çalışanlar için adil ve sürdürülebilir bir çalışma ortamı sağlamayı amaçladığını belirtti.
 

 

Şahin, “RTÜK olarak çalışanlarımızı aile ferdi olarak görüyoruz. Onların memnuniyetini ve refahını önemsiyoruz. Bu toplu iş sözleşmesiyle çalışma koşullarını iyileştirerek, çalışanlarımızın motivasyonunu artırmayı ve kurumumuzun başarısına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Türk İş Başkanı kıymetli büyüğümüz Sayın Ergün Atalay’a ve Türkiye Haber İş Sendikası Başkanı Sayın Veli Solak’a yapıcı tavırlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu