Rize Valisi Görevine Başladı

Rize Valisi Görevine Başladı

RİZE – BHA

Baydaş’ı valiliğe gelişinde Vali Vekili Gülhani Ozan Sarı, vali yardımcıları, kaymakamlar, kamu kurumu yöneticileri karşıladı. Sarı, Baydaş’a çiçek vererek görevi devretti.

Baydaş, valilik hatıra defterini imzaladıktan sonra yaptığı konuşmada, 9 yıl önce de görev yaptığı Rize’ye vali olarak gelmiş olmaktan dolayı mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi.

Şehri tanımasının kendisi açısından şans olduğuna vurgu yapan Baydaş, şunları kaydetti:

“Şehri tanıyan, ihtiyaçlarını bilen imkan ve kabiliyetlerinin farkında olan bir idareci olarak süratle, hiç durmaksızın işe koyulacağımızın bilinmesini isterim. Şehrimizin dikkatle takip ettiği ana gündem maddeleri olan şehir hastanesi dolgu sahası ve inşaat çalışmalarının, İyidere Lojistik Limanı ve altyapı çalışmalarının, organize sanayi bölgesi ve genişleme sahasının, kentsel dönüşüm çalışmalarının, Ayder Yenileme ve Koruma projesinin ve buna bağlı olarak kış turizmi imkanlarının, millet bahçelerinin, afetlerden etkilenen sahalardaki gerek konut gerekse altyapı çalışmalarının bizzat hızlandırıcısı ve takipçisi olacağım. Çalıştıkça göreceksiniz ki, eğitime dair her mesele ana gündemimiz olacak, kültür ve turizm alanındaki faaliyetlere özel ilgi gösterecek, üretim, istihdam ve tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesine özellikle çaya ve çay tarımına dair her meseleye zihin yoracak ve emek vereceğiz.” dedi.

Spora önem vereceklerinin altını çizen Baydaş, “5 yıl çalıştığım Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı ve mevcut Bakanımız Osman Aşkın Bak’tan alacağımız güç, destek ve heyecanla gençlik ve spor odaklı bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Şehrimizin gururu Rizespor’umuz başta olmak üzere her spor faaliyeti ve her spor branşı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve tüm eğitim ve gençlik faaliyetleri ilgi alanımızda ve himayemizde olacaktır. Şehrin her meselesi meselemiz, kıymetli hemşerilerimin her talebi gündemimiz olacaktır.” diye konuştu.

Baydaş, ardından kaymakamlarla toplantı gerçekleştirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu