Ömer Şan bildiriyor; Ankara’da seçimin nabzı

Şan’ın ilk tespitleri şöyle;

“Toplam 4 milyon 304 bin 871 kayıtlı seçmenin oy kullanacağı Ankara’da, sabahın erken saatlerinde oluşturulan Sandık Kurullarında, sabah 08.00 itibariyle oy verme işlemi başladı.

İl genelinde oldukça sakin başlayan ve 17.00’da sona erecek olan oy verme sürecinde okul ve seçim bölgelerinde Belediye Başkan ve Meclis Üyesi Adaylarından daha çok muhtar adaylarının çekişmesi göze çarpıyor.

ERKEN SAATTE SANDIK BAŞINA GİTTİLER

Ankara’daki oy verme işlemleri sırasında Avrupa Konseyi gözlemcileri de okullardaki sandık bölgeleri, sandık güvenliği, oy verme işlemi sırasındaki işlem ve kolaylıklar konusunda gözlem yapıyor.

Daha çok yaşlı seçmenlerin sabah erkenden sandık başına gittiği Ankara’da güneşli ve sıcak bir hava var ve seçmenlerin öğlen saatlerinde daha yoğun sandıklara gitmesi bekleniyor.

MUHTAR ADAYLARI YARIŞIYOR

Özellikle Çankaya’daki Okul bölgelerinde Muhtar Adaylarının, seçmenlere oy pusulası dağıtmak istemesi nedeniyle ufak çaplı tartışmalar yaşanıyor..

Ankara’da sabah 08.00 itibariyle sakin bir şekilde başlayan oy verme işlemi öğlen saatlerinden itibaren yoğunlaşmaya devam ediyor.

Çankaya bölgesindeki sandıklarda yüzde 50’ye yaklaşan oy kullanma oranlarının, oy verme işleminin sonra ereceği 17.00’a kadar yoğunlaşması bekleniyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu