Oğuz Çetin, Gelişim Liglerinde geride kalan sezonun değerlendirmesini yaptı

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, Gelişim Liglerinde 2021-2022 sezonunun değerlendirmesini yaptı. Öncelikle 2020-2021 sezonunda pandemi nedeniyle sadece Elit U19 Liglerini oynatabildiklerini hatırlatan Çetin, kısa süre içinde yeniden organize olarak Elit ve Bölgesel Gelişim kategorileri altında toplam 9 farklı lig organizasyonu gerçekleştirdiklerini, bu sayede 7 bin 500’ün üzerinde genç oyuncunun sahaya çıktığını söyledi.

 

 

Bu süreçte kulüpler ile sürekli iş birliği içinde olduklarını, her aşamada onların görüşlerini aldıklarını ifade eden Oğuz Çetin, “Sezon öncesinden başlayarak kulüplerimizle güçlü bir iletişim kurduk. Onların katkısı, Federasyonumuzun desteği ve ekibimin özverili çalışmasıyla başarılı bir sezonu tamamladık.” dedi. TFF FGD Direktörü Oğuz Çetin, kulüpler ile gelecek sezonun planlaması için şimdiden toplantılara başladıklarını belirtirken, amaçlarının futbolumuzun geleceği açısından çok büyük önem taşıyan Gelişim Liglerini her geçen yıl daha iyi bir seviyeye çıkarmak olduğunu bildirdi.

Gelişim Ligleri karşılaşmalarının canlı yayınlarla futbolseverlere ulaşmasının çok değerli olduğunun altını çizen Oğuz Çetin, “Bu sayede futbolseverler gençlerimizin yeteneklerini görme fırsatı yakaladı. Onların ne derece kıymetli olduğunu daha iyi anladı. Bir yandan da bu liglerimiz marka değeri kazandı.” şeklinde konuştu. Finallerde VAR sistemi kullanılmasının da çok yararlı olduğunu belirten Oğuz Çetin, “Yaptığımız çalışmalarla hem gençlerimizi geliştiriyoruz hem de onları profesyonel dünyaya hazırlıyoruz, tecrübe kazandırıyoruz” dedi. Çetin, VAR uygulamasındaki yardımlarından dolayı MHK’ya de teşekkürlerin sundu.

 

 

Gelişim Liglerinin hem kulüplerimiz hem de Genç Milli Takımlar için büyük bir kaynak olduğuna dikkat çeken TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, “Bu organizasyonları Genç Milli Takımlarımızla da koordinasyon halinde yürüttük. Çok sayıda yaş grubunda ligleri düzenlememizin Genç Milli Takımlarımıza, uzun vadede de A Milli Takımımıza olumlu yansıyacağını düşünüyorum.” şeklinde görüş belirtti.

Gelişim Liglerinde tüm süreçleri bizzat yönettiğini söyleyen Oğuz Çetin, “Gençlerimiz bizim için çok değerli. Onların yanında olmak, gelişimlerine katkıda bulunmak hem mevcut konumum hem de bir futbol insanı olarak sorumluluğum. Gençlerimizi sahada görmek benim için mutluluk kaynağı. Bundan böyle de onlara yardımcı olabilmek için var gücümle çalışmaya devam edeceğim.” dedi.

 

Oğuz Çetin son olarak FGD olarak hazırladıkları yeni projeyle antrenör eğitimi ile genç futbolcu gelişimini daha da entegre hale getireceklerini, düzenleyecekleri eğitimlerle gençlik geliştirme teknik sorumlularına antrenör eğitimcisi kimliği kazandıracaklarını, bu sayede de eğitim ve denetim gibi iki temel noktada kalitenin artacağını bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu