Mesire yeri Karagöl ve Tekke yaylası mesire alanı doldu taştı

Beypazarı İlçesinde mesire alanları tatil boyunca doldu taştı

Yaşar TONBA/ ANKARA    BHA

Kurban bayramı tatilini değerlendiren vatandaşlar, temiz hava almak ve piknik yapmak üzere mesire alanlarına akın etti.
Orman içi alanlara giriş yasağı getirilmesinin akabinde, Karagöl mesire alanı ve Tekke yaylası mesire alanı yoğun ilgi gördü. Karagöl yaylası, çam ormanları ile kaplı bulunurken, göledinin etrafında yaya yada bisikletinizle tur atarken, Kurban bu son tatil gününde eşiyle dostuyla ve yakınlarıyla hoşça vakit geçirmenin tadını çıkarıyor.
Karagöl yaylasında Piknik yapmak üzere bir araya gelen aileler gönüllerince vakit geçirirken, top oynamanın, ip atlamanın ve birbiriyle sohbet etmenin de tadını çıkarıyor.
Meryem Çelik, ailesi ve yakınlarıyla birlikte Karagöl mesire alanına geldiklerini söyledi.
Böylesi güzel bir mesire alanın olmasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Meryem Çelik, “güzel bir tesis. Böylesi güzel yerlere herkesin gelmesini dileriz. Bizde geldik bu gün burada pikniğimizi ve tatilin keyfini çıkarıyoruz” dedi.
İlçe merkezine 10 km mesafede bulunan Tekke yaylası mesire alanı da oldukça ilgi görürken, bayramın 2 gününden itibaren, vatandaşlar piknik yerlerine akın ederken, alana girmek isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.
Tekke yaylası işletmecisi, “Tekke yaylası mesire alanının ilçe merkezine sadece 10 km uzaklıkta ve buraya geldiğinizde şehre yukarıdan bakabiliyorsunuz. Vatandaşlar, çam ağaçlarının içinde piknik yaymanın tadını çıkarıyorlar.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu