‘KORE YEMEĞİ YAPMA YARIŞMASI’

Ankara’da düzenlenen ‘Kore Yemeği Yapma’ yarışmasında Türkiye’nin farklı illerinden katılan Türk katılımcılar, hünerlerini sergiledi.

 

 

Güney Kore’nin Ankara Büyükelçiliği Kültür Müsteşarlığı tarafından Kore Kültür Merkezi’nde bu yıl 7’ncisi düzenlenen etkinliğe, Kore Kültür Merkezi Müdürü Büyükelçilik Müsteşarı Dong Woo Cho, Kore Turizm Organizasyonu (KTO) İstanbul Ofisi Müdürü Lee Jaesang ile Kore kültürü ve mutfağına ilgi duyan çok sayıda kişi katıldı. Yarışma sonunda jüri üyelerinin katılımcıların performanslarını ve yemeklerini değerlendirmesinin ardından dereceye girenler ödüllendirildi.

 

 

İLGİ HER SENE ARTIYOR

 

Yarışmaya ilgi duyanların sayısının her geçen yıl arttığını vurgulayan Müsteşar Dong Woo Cho, “Yemek kültürün çok önemli bir unsuru. Bu tür yarışmalar vesilesiyle Kore yemeğini Türkiye’de tanıtmak istiyoruz” dedi. COVID-19 nedeniyle sıkı tedbirler aldıklarını hatırlatan Cho, Türkiye’nin farklı illerinden katılım olduğunu söyledi.

 

 

ÖN ELEMEYLE SEÇİLDİLER

Yarışmaya başvuru yapanlar arasında ön elemeyle seçilen 12 yarışmacı ‘Chiljeolpan’ın yanında, serbest bir çorba ve bir meze’ konusunda yarıştı. Türk gıda malzemelerinin de kullanıldığı yarışmada Kore yemekleri Türk katılımcıların ellerinde şekil aldı.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu