Kırmızı Bülten İle Aranan 30 Kişi Yakalandı

Yerlikaya: Kırmızı Bülten İle Aranan 30 Kişi Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla son 60 günde İnterpol-Europol Daire Başkanlığı tarafından terör, göçmen kaçakçılığı, uyuşturucu ticareti ve dolandırıcılık suçlarından olmak üzere 30’u Kırmızı Bülten ile 4’ü Doğrudan Talep edilen 34 firari şahsın, 16 farklı ülkede yakandığını açıkladı.

Yerlikaya paylaşımında, yakalanan şahısların 23’ünün Türkiye’ye iade edildiğini, 11 şahsın ise Türkiye’ye teslim edilmesine yönelik çalışmaların Adalet ve Dışişleri Bakanlıkları koordinesinde devam ettiğini belirtti.

Bakan Yerlikaya paylaşımında, ”Son 60 günde İnterpol-Europol Daire Başkanlığımızca başta terör, göçmen kaçakçılığı, uyuşturucu ticareti ve dolandırıcılık suçlarından olmak üzere 30’u Kırmızı Bülten ile 4’ü Doğrudan Talep edilen 34 firari şahsın, 16 farklı ülkede yakalanmaları sağlanmıştır. Bu şahıslardan 23’ü ülkemize iade edilmiş, 11 şahsın ülkemize teslimine yönelik çalışmalar ise Adalet ve Dışişleri Bakanlıkları koordinesinde devam etmektedir. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Emniyet Güçlerimizi tebrik ediyorum. Suç işleyenler dünyanın neresinde olursa olsunlar İnterpol-Europol daire başkanlığımızın elinden kaçamayacaklar.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu