KENT KONSEYİNİN GÜNDEMİ KORONAVİRÜS GÜNLERİNDE 23 NİSAN

Ankara Kent Konseyinin Gündemi Koronavirüs Günlerinde 23 Nisan
Ankara Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Savaş Zafer ŞAHİN’in moderatörlüğünde, Ankara Kent Konseyi Çalışma Grupları ve Meclisleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına ilişkin çevrimiçi bir toplantı yaptı.
Meclis, Çalışma Grubu üyeleri ve Kent Konseyi sekretaryasının katıldığı toplantıda, 23 Nisan gösterilerine hazırlık yapan çocukların gösterilerini sergileyemeyecek olmaları ve bu durumun olumsuz sonuçlar doğurmaması için uzman Pedagog desteği alınarak nelerin yapılabileceği konuşuldu.
“İçinde bulunduğumuz durumun zorluğuna rağmen, değerlerimize ve 23 Nisanın 100. yılına sahip çıkmalıyız”  ortak fikri ile başlayan toplantı, bu kapsamda Corona Virüsü günlerinde Ankara Kent Konseyinin Çalışma Grubu ve Meclis sözcülerinin hazırladıkları videolara benzer, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu duygu ve düşüncelerin paylaşılacağı videolar hazırlanması ve sosyal medyadan paylaşılması fikri ön plana çıktı.
Video toplantıda, yapılacak kutlamalardaki eş zamanlı olmasının önemi gündeme gelirken, “Bayram Evde, Meclisimizin yüzüncü yılında yüzleri gülen yüz çocuk, evimiz bayram olsun” gibi slogan fikirler paylaşıldı. 23 Nisan günü paylaşılacak video, fotoğraf gibi paylaşımlar için hashtag ve slogan fikirleri üzerine çalışılmaya devam ediliyor.
23 Nisan gibi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını da unutmayan üyeler, Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının 101. Yılı için gönüllülük ve ortak akıl çerçevesinde çalışmalarına devam edeceğini bildirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu