KENT KONSEYİ BAŞKANI YILMAZ’DAN NİL BEBEĞE DESTEK

SMA hastalığı tanısı konulan 19 aylık Nil Güleç’in tedavisi için kurulan ‘savingnil.com’ internet sitesi üzerinden Ankara Kent Konseyi Kültür ve Sanat Grubu’nun seçkisinden bir eser alarak destekte bulunan Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, herkesi yardımlaşmaya ve desteğe davet etti.

 

Spinal Müsküler Atrofi hastalığı Tip 2 tanısı alan 19 aylık Nil Güleç’in Amerika’da FDA tarafından sadece 2 yaş altı bebekler için onaylı Zolgensma isimli gen terapiyi alabilmesi için gerekli finansmanın sağlanmasına aracılık etmesi adına kurulan ‘savingnil.com’ internet sitesi Nil bebek için özel eserler ve seçkiler sunuyor. İnternet sitesinde Ankara Kent Konseyi Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Seçkisi de yer alıyor. Bu seçkiden bir eser alarak bağışta bulunan Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, herkesi desteğe davet etti.

 

 

Ankara Kent Konseyi Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Seçkisinde ise Anadolu Görsel Sanatlar Derneği, Ankara Çağdaş Sanatlar Vakfı, Ankara Kadın Ressamlar Derneği ve Sanatçı Kadınlar Derneği’ne ve eserlerini çalışma grubuna bağışlayan sanatçıların eserleri yer alıyor. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu