Kangallar, kış aylarında özlerine dönüyor

BHA – SİVAS

Kangallar, kış aylarında özlerine dönüyor

Kangallar, kış aylarında özlerine dönüyor

Yıldız, özellikle yavru ve yaşlı Kangal köpekleri için kışın konforlu bir ortam sağlamanın yollarını açıklıyor. Soğuk havada, Kangalların altına serilen kuru ot ve koyun dışkısı karışımı, onların altını sıcak tutarak daha rahat bir yaşam sürmelerini sağlıyor. Bu karışım aynı zamanda bir tür doğal kalorifer görevi görüyor.

Sağlık açısından bir avantaj

Hüseyin Yıldız, Kangal köpeklerinin soğuk havada yaşamanın sağlık açısından bir avantaj olduğunu belirtiyor. Anadolu’nun aslanları, soğuk havada mobilize olarak psikolojik olarak olumlu bir dönüş yaşadıklarını ifade ediyor. Soğuk hava, Kangalların dokularını güçlendiriyor, tüylerini sıkılaştırarak beden sağlıklarını destekliyor.

Kangallar, kış aylarında özlerine dönüyor

Kangallar soğuktan etkilenmiyorlar

Yıldız, Kangalların soğuğu bir tatil gibi değerlendirdiğini söylüyor. Anadolu’nun sert kış şartlarına uyum sağlayan bu dostlar, Eskimo köpekleri gibi rahatlıkla bu iklimde yaşayabiliyor. Yıldız, Kangalların sıcakkanlılıklarından dolayı soğuğun etkilemediğini ve sahiplerine bu dönemde Kangallarını rahat bırakmaları konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu