“KAFES-17” Operasyonu ile İskoçlar Çetesi çökertildi

Yerlikaya: “KAFES-17” Operasyonu ile İskoçlar Çetesi çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda İstanbul merkezli Tekirdağ ve Gaziantep’te eş zamanlı olarak düzenlenen “KAFES-17” Operasyonu ile İskoçlar Çetesi olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.

Yerlikaya yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Operasyonda örgütün elebaşı ile birlikte şüpheli şahıs yakalandı. Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki, Organize Suç Örgütlerine, Zehir Tacirlerine, Halkımızın Huzurunu Bozanlara Hayatı Dar Edeceğiz. Nefeslerini keseceğiz İstanbul İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğünce; İstanbul, Tekirdağ ve Gaziantep’te suç işlemek amacıyla örgüt kurarak, “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” yapan, “İskoçlar Çetesi” olarak bilinen organize suç örgütüne yönelik düzenlenen “KAFES-17” Operasyonlarında başta örgütün elebaşı olmak üzere 38 şüpheli şahıs yakalandı. 8‘i tutuklandı. Diğerlerinin işlemleri devam ediyor.

Operasyonlar kapsamında örgüte ait, 23 kg kokain, 95 kg eroin, 165 kg skunk, 15 kg metamfetamin, 10.500 adet sentetik uyuşturucu hap, tabancalar, büyük miktarda, altın, TL ve döviz ele geçirildi. İlk belirlemelere göre yaklaşık değeri 200-250 milyon TL arası olan organize suç örgütün tüm mal varlığına el konuldu. Operasyonları düzenleyen Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Aziz Milletimizin duaları sizlerle hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz.” 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu