KIRTASİYE VE KİTAP SEKTÖRÜ ZOR DURUMDA
Haber
13 Eylül 2020 - Pazar 10:30 Bu haber 379 kez okundu
 
KIRTASİYE VE KİTAP SEKTÖRÜ ZOR DURUMDA
ANKARA Haberi
KIRTASİYE VE KİTAP SEKTÖRÜ ZOR DURUMDA

Ankara’da okulların açılmasını dört gözle bekleyen sektörlerin başında gelen kitap ve kırtasiyeciler, “Sektöre yönelik acil tedbirler alınmazsa kitap ve kırtasiyeciler tükenme noktasına gelecek” diyor.

 

 

Ankara Kitap ve Kırtasiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ünal Şimşek, sektör olarak yaşadıkları zorlukları ve beklentilerini işte şu ifadelerle anlattı:

 

 

ÖDEMELERİNİN VADESİ GELDİ

 

Koronavirüs salgınının ilk başladığı günden itibaren esnafımız perişan bir halde. Salgın halen bitmedi ve okullar altı aydır kapalı. 21 Eylül’de açılacağını söylediler ama yarın bunun ertelenmeyeceğini de bilmiyoruz. Kırtasiyeciler, stokladıkları ürünü satamadıkları halde ödemelerinin vadesi geldi. Sektöre yönelik acil tedbirler alınmazsa kitap ve kırtasiyeciler tükenme noktasına gelecek.

 

 

 

BORÇ ÇOK AMA GELEN PARA YOK

 

Devlet kredi verdi. Krediyi alırken okulun açılmasını planladık ve oradan kazanacağımız parayla borç ödeyecektik. Aldığımız krediyle 2019 yılından kalan borçlarımızı ödedik, şimdi borcumuz çok ama gelen para yok. Beklentilerimiz belli. Devlet, sektörümüze sıfır veya düşük faizli, uzun vadeli kredi ve destekler vermeli. SGK ve vergi ödemeleri de ötelenmeli.”

 

 

 

VATANDAŞIMIZ ALIŞVERİŞİNİ KIRTASİYECİLERDEN YAPSIN


“Esnaf bu toplumun kara gün dostudur. Kitap ve kırtasiyeci esnafı zor durumda. Vatandaşımız alışverişini kırtasiyecilerden yapsın, esnafa sahip çıksın.”Büyük market zincirlerin son yıllarda ‘kırtasiye ürünleri’ sattığına dikkat çeken Ünal Şimşek, “Marketlere sınırlandırma getirilmesini istiyoruz” dedi ve tüketicilere de çağrıda bulundu:

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara, okul, kitap ve kırtasiyeciler, sondakika,dakikasın,ankara-son-dakika
Yorumlar
Haber Yazılımı