Hüseyin Örs: “Milletin hayrına olacak tekliflere “evet” deriz”

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, maden ocaklarının yeraltı işlerinde meydana gelen iş kazaları nedeniyle hayatlarını kaybeden işçilerin geride kalan ailelerine aylık bağlanması ve bir yakınının kamuda istihdam edilmesine ilişkin İYİ Parti Grubu adına TBMM Genel Kurulu’nda konuştu.

MİLLETİN HAYRINA OLACAK TEKLİFLERE “EVET” DERİZ

Torba yasanın komisyon görüşmelerinde maden ocaklarında yaşanan iş kazaları ile ilgili maddelere ilişkin İYİ Parti olarak kabul oyu verdiklerini belirten Örs, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Amasra’daki maden faciası sonrasında görüşülen ilk torba kanuna bir ek madde ihdas edilmesi için tarafımızdan, İYİ Parti tarafından verilen önergede benzer bir düzenlemenin yapılması Komisyona teklif edilmişti. Yaşanan felaket henüz sıcaklığını korurken, yapmış olduğumuz bu teklif neredeyse görüşmekte olduğumuz bu teklifle aynı olmasına rağmen maalesef Cumhur İttifakı tarafından reddedilmiştir. AK Parti Grubunun muhalefetten gelen her önergeyi toptancı bir mantıkla reddetme alışkanlığı burada da kendini göstermiştir. Bu tavır doğru değildi. Bu tavır milletin hayrına değildir. Unutmayalım ki iktidarı ve muhalefetiyle bu yüce çatı altında aziz milletimizin sıkıntılarını gidermek, dertlerine derman olmak için vazife yapıyoruz. İYİ Parti olarak biz, Ak Parti’nin yaptığı gibi yapmadık. Hayırlı olacağına inandığımız, gerekli olduğunu düşündüğümüz için Komisyon görüşmelerinde maden işçileri ilgili maddeye kabul oyu verdik çünkü bizim sorumlu muhalefet anlayışımız da onu gerektirir. Milletin hayrına olan teklif, düzenleme, iktidardan geldiğinde de ona biz “Evet.” demesini de biliriz. Nasıl eksiklerinizi burada söylüyorsak milletin hayrına getirdiğiniz düzenlemelere de “Evet.” deriz.

KİMSESİZLERİN KİMSESİ, YOKSULLARIN SESİ BİZİZ!

Fırsat buldukça bu yüce Meclisin kürsüsünde vatandaşlarımızdan bize gelen sıkıntıları, talepleri dile getiriyor, milletin sesi olmaya çalışıyoruz. İktidar mensuplarına buradan sesleniyorum: Bizim her söylediğimize tepki gösterme alışkanlığınızdan vazgeçin, bizi bir dinleyin, bizim uyarılarımıza kulak verin. Siz “Kimsesizlerin kimsesi olacağız.” diyerek iktidara geldiniz. Siz “Yoksulluğu ortadan kaldıracağız.” dediniz. Ama o kimsesizlerin kimsesi olarak burada bugün biz konuşuyoruz, o yoksulların sesi olarak biz konuşuyoruz.” (Tanju Akıncıoğlu)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu