Hazır Olduklarında Onların Kalitesini Hep Birlikte Göreceğiz

Şenol Güneş: Hazır Olduklarında Onların Kalitesini Hep Birlikte Göreceğiz

BHA SPOR SERVİSİ

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Milliyet Gazetesi’ne konuştu.

Yeni transferlerin hazır olduklarında kalitelerini göstereceklerini vurgulayan Şenol Güneş, “Oyuncularımın iyi niyetinden hiç şüphem yok. Sezon başında bu tür dalgalanmalar olabilir. Yeni gelenler tabanca gibi oynasaydı çok farklı olurdu. Biliyoruz ki geç geldiler, tam hazır olmadıklarını da gördük. Hazır olduklarında onların kalitesini hep birlikte göreceğiz. Zamana ihtiyaçları var. Yabancı transferi yapmak kolay değildir. Bu oyuncuların uyum sağlamaları zaman alır. Yeni gelenler kamp görmedi, hazırlık maçlarında da yoktular. Ancak yetenekli olduklarını biliyoruz. Puan kaybetmeden gitmek isterdik ama olmadı. Buna iş kazası da diyemeyiz. Futbolda bunlar doğaldır” diye konuştu.

“Gedson Fernandes Zaman Zaman Takım Oyunundan Biraz Uzak Oynuyor”

Güneş, Gedson Fernandes’in Beşiktaş için önemli bir oyuncu olduğunu belirterek, “Gedson Fernandes zaman zaman takım oyunundan biraz uzak oynuyor, fazla dripling yapıyor. Bunlar Gedson’un aşırı hırsı ve kendi içindeki kazanma duygusundan kaynaklanıyor. Biraz daha takım oyununa dönebilir. Bizim için çok önemli bir oyuncu” dedi.

“Oynamak İstiyor Ama Sahaya Sürmem Riskli Olurdu”

Sakatlığını atlatan ve takımla birlikte antrenmanlara başlayan Cenk Tosun’un Pendikspor maçında oynamak istediğini ifade eden Güneş, “Cenk Tosun uzun süren bir sakatlıktan yeni çıktı. Oynamak istiyor ama sahaya sürmem riskli olurdu. Pendik maçında son dakikalarda oyunu tutmak ve rakibin gelmesini önlemek için orta saha oyuncularını aldım” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu