Güdül Tahtacı Örencik Köylüleri Kahvaltıda Bir Arada

Güdül Tahtacı Örencik Köylüleri Kahvaltıda Bir Arada

Yaşar TONBAK/ANKARA – BHA

TADYA (Tahtacı Örencik Doğal yaşam Kollektif)ve Mahalle Muhtarlığı tarafından bu yıl 3.cüsü düzenlenen Süvari Çayı vadisi, Ankara Güdül’de Eko Kamp alanında Kahvaltıda bir araya geldi.

Eko Kam alanında düzenlenen Kahvaltıya, Güdül belediye başkanı Muzaffer Yalçın, AK Parti ilçe başkanı sadettin Erdoğan, TADYA sorumlusu Arif Yıldırım, Güdül Muhtarlar Derneği başkanı ve tahtacı Örencik mahallesi Muhtarı Sabahattin Araç’la birlikte, Doğal Ürün üretimi yapan 18 Üye ile birlikte çok sayıda mahalle sakini Kahvaltıda bir araya geldi.

“Güzel Bir Etkinlik Oluyor”

Güdül Belediye başkanı Muzaffer Yalçın, kahvaltının ardından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Tahtacı Örencik Mahallesi sakinleriyle bir araya geldik. Bu gün 3.sünü yaptığımız bir program bu. Köy derneği, Muhtarlar ve (TADYA) ile işbirliği halinde düzenlendi, bizde belediye olarak destek verdik. Güzel bir etkinlik oluyor. Süvari çayının doğal güzellikleri var. Buranın esprisi, doğal güzelliğinin bozulmaması ve bakir bir yer. Bizde, bozmayı düşünmüyoruz. Küçük dokunuşlarla daha da cazip hale getirmeyi planlıyoruz. Çok kalabalık, Ankara’dan ve başkan yerlerden geldiler köylüler. Muhtarımız sağ olsun, bu işe çok emek veriyor. Ankaralılar da bu güzel mekana hafta içinde de gelebilirler” ifadesinde bulundu.

Mahalle Muhtarı Sabahattin Araç ise şu açıklamada bulundu:

“3 yıldır burada kahvaltı şöleni yapıyoruz, yani bu günkü 3. şölenimiz. Bu hem kaynaşma, hem de köyümüzü tanıtmak ve İlçemiz Güdül’ü tanıtmak için düzenliyoruz. Vatandaş burada kahvaltının ardından Süvari çayında eğleniyor ve çocuklarıyla hoşça bir vakit geçiriyor. Aynı zamanda, yetiştirdiğimiz ürünlerin pazarlaması da yapılacak. Köyümüzde Doğal ürün yetiştiricilerimiz var. Bunlarda bu gün burada ve ürünlerini de tanıtacaklar. Köyümüzde, TADYA grubu olarak Organik ürün yetiştirmede önemli mesafeler alındı. Bunlar önemli gelişmeler. Bu kahvaltı buluşmasını sürdüreceğiz.”

Emekli Öğretmen Arif Yıldırım’da yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Tahtacı Örencik Köyü olarak 15 yıl öncesi, özellikle hem Türkiye’ye, hem de yöremize katkı amaçlı doğal ürün üretme projesi çerçevesinde, arkadaşlarımızla birlikte birlik olarak ve bütünleşme sağlayarak, (TADYA) kolektifini oluşturduk. TADYA, Tahtacı Örencik Doğal Yaşam Kollektifidir. Bu kolektife 18 Aile üyedir. Kriteri ve öncüsü çok nettir. Kesinlikle ürünlerin doğal olmak kaydıyla, bu ürünlerimizi köyümüzde yetiştiriyoruz. Bu ürünleri de kargo sistemiyle de her pazartesi günüde,(bilinçli Beslenme Gurubu) Kargo sistemiyle adrese teslim ediliyor, yani alıcına ulaştırıyoruz. Aynı zamanda 3 yıldı da burada kahvaltı şölenleri düzenliyoruz. Bu tamamen TADY’ı, tahtacı Örencik mahallesini tanıtmak üzere düzenlenmiş bir organizasyondur.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu