GÖNÜLLÜLERDEN SIĞINMACI ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK HEDİYE
Haber
29 Ekim 2020 - Perşembe 12:52 Bu haber 466 kez okundu
 
GÖNÜLLÜLERDEN SIĞINMACI ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK HEDİYE
ANKARA Haberi
GÖNÜLLÜLERDEN SIĞINMACI ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK HEDİYE

Türk Kızılay, Ankara Şubesi’ne bağlı Genç Kızılay gönüllüleri, internetten yapımını öğrendikleri çanta tasarımlarını tamamlayarak, 700 sığınmacı ailesine mensup çocuğa armağan etmeyi planlıyor. Avrupa Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları Birimi’nce fonlanan Ankara'da Yerinden Edilmiş Çocukların Baş Etme Mekanizmalarını Güçlendirme Projesi'nde 12 gönüllü görev aldı. Türk Kızılay Keçiören Çocuk Koruma Merkezi’nde bir araya gelen gönüllüler, kentte yaşayan sığınmacıların çocukları için çantaların yapımına başladı. Gönüllüler, çantaları en kısa sürede tamamlayıp, evlerinde ziyaret edecekleri çocuklara hediye etmeyi amaçlıyor. Proje Koordinatörü Dilan Can, yerinden edilmiş ailelerin çocuklarına destek amacıyla böyle bir projeyi başlattıklarını söyledi. Çocuklar için ayrıca birçok etkinlik yaptıklarını bildiren Can, şu değerlendirmede bulundu:

 

 

 

"Bir kısmının ihtiyaçlarını bağışlarımızla, bir kısmının da yaptığımız aktivitelerle karşılamaya çalışıyoruz. Çocukların, okula ya da herhangi bir yere giderken eksikliğini hissettiği bir çantası olsun istedik. Gönüllülerimiz, çantayı hediye edeceği çocuğu hayal ederek tasarlıyor. Çantaları çocuklara verdiğimizde gönüllülerimizle aralarında bir bağ olacak. Bu iletişim devam edecek. Yaptığımız etkinliklerle çocuklara yaşadıkları olumsuzlukları unutturmak istiyoruz. Hayata ve topluma katılımlarını arttırmak, onları dışlanma hissinden arındırmak istiyoruz.”

 

 

Gönüllü Fatma Betül Aydoğan çocukların çok sevineceğini düşündüklerini ifade ederken, Serhat Ürekli de “Etkinliği çocukların gönlüne dokunabilmek için yaptık” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk Kızılay, Ankara, sondakika,dakikasın,ankara-son-dakika
Yorumlar
Haber Yazılımı