Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 10:52 Bu haber 141 kez okundu
 
Göçmen çocuklar ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi
Covid-19 ANKARA Haberi
Göçmen çocuklar ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi

ANKARA Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk Evleri Şube Müdürlüğü tarafından 'Ankara Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, diş hekimleri göçmen çocukları diş sağlığı hakkında bilgilendirdi.

Farklı yaşlardaki göçmen çocukların katıldığı etkinlikte, diş fırçalama teknikleri diş maketi üzerinde uygulamalı olarak gösterildi. Diş hekimi Zeynep Şahin tarafından yapılan diş taramalarında merkeze gelen çocuklar muayene edilerek, diş hastalıkları tek tek tespit edildi. Çocuklara küçük yaşlarda ağız ve diş sağlığının önemini aşılamayı amaçladıklarını belirten Çocuk Evleri Şube Müdürü Esin Mızrak, "Ankara Sokakta Çalışan Çocuklar Merkezinden destek alan çocuklarımızın diş sağlığını önemsediğimiz için onlara diş taraması yapmak istedik. Devamını da getirip tedavilerine öncülük etmeyi planlıyoruz. Çocukların sağlığını her zaman düşünmeye devam edeceğiz" dedi.

Gelecek nesillerin diş sağlığı için Büyükşehir Belediyesinin bu etkinliği düzenlemesinin önemli olduğunu vurgulayan Diş Hekimi Zeynep Şahin ise, "Etkinlikte çocukların dişlerini nasıl fırçalaması gerektiği, nasıl beslenmeleri gerektiği ve günde kaç sefer dişlerini fırçalamaları gerektiği hakkında bilgi verdik. Çocukların hepsini muayene ederek herhangi bir sorun olup olmadığını tespit ederek, gerekli bilgilendirmelerimizi yaptık" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Nihal BARIŞ
Etiketler: Göçmen, çocuklar, ağız, ve, diş, sağlığı, eğitimi, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı