Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Rize’de bayramlaşma programına katıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Rize’de bayramlaşma programına katıldı


Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Özellikle Gazze’de yaşanan insanlık dramı bizleri çok üzüyor. İnşallah Gazze’de iki Müslümanların mücadelesinde kazanan islam olacaktır. Özellikle 7 Ekim’den beridir devam eden İsrail saldırılarının son bulmasını istiyoruz ” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, memleketi Rize’de, Belediye Başkanlığı’nın geleneksel bayramlaşma programına katıldı. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki bayramlaşmaya, Bakan Bak’ın yanı sıra Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Güngör, AK Parti Rize milletvekilleri Muhammed Avcı ve Harun Mertoğlu, Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı İbrahim Turgut, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, parti üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı.

‘GAZZE’DE Kİ MÜSLÜMANLARIN MÜCADELESİNDE KAZANAN İSLAM OLACAKTIR’

Bakan Osman Aşkın Bak, programdan sonra yaptığı konuşmada, herkesin bayramını kutlayarak, “Bugün bayramın birinci günü. Aziz milletimizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyoruz. 30 gün oruçlarımızı tuttuk, bugünde Rize’deyiz. Vatandaşlarımızla bayramlaşıyoruz. Ülkemizin güzel bir bayram geçirmesini temenni ediyoruz. Özellikle Gazze’de yaşanan insanlık dramı bizleri çok üzüyor. İnşallah Gazze’de ki Müslümanların mücadelesinde kazanan islam olacaktır. Özellikle 7 Ekim’den beridir devam eden bu İsrail saldırılarının son bulmasını istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız dünya liderleri ile görüşme yapıyor. Birleşik Milletlerden çağrılar yapılıyor. Diğer ülkelerden çağrılar yapılıyor. Umarım bu zulüm son bulur. Bizde bu zulmü kınıyoruz. Tüm islam alemine hayırlı Ramazanlar diliyoruz. Gazze’de ki süreç tüm dünyayı üzüyor. Bayram namazını İstanbul’da kıldık. Oradan da buraya geldim. Valimiz, Belediye başkanımız ve teşkilatımızla birlikte vatandaşımızla bayramlaşmaya geldik. Hayırlı bayramlar diliyoruz. Rizemizi seviyoruz. Rize belediyemiz yine Türkiye birincisi oldu. Onları tebrik ediyoruz. İnşallah daha iyi işler yapacak. Rahmi başkan Rize’mizde güzel eserler ortaya koydu. Çalışmaya devam edeceğiz. Bizde yolumuza devam edeceğiz. Huzurlu bir bayram geçirmelerini temenni ediyoruz. Yolda dikkat etmelerini rica ediyoruz. İnşallah dönüş yolunda dikkatli olmalarını istiyoruz. Sevdiklerimizi görelim. Dostlarımızla bayramlaşalım. İnşallah ülkemizin de gelecekte daha iyi süreçler yaşayacağını inanıyoruz ” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu