Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Adıyaman’da Gençlerle Voleybol Oynadı

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Adıyaman’da Gençlerle Voleybol Oynadı

BHA SPOR SERVİSİ

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 6 Şubat depreminden en çok etkilenen illerden olan Adıyaman’ı ziyaret etti. Aşkın Bak, önce Adıyaman Valiliğine gitti. Şehrin genel durumu ve tesislerle ilgili toplantılar yapan Gençlik ve Spor Bakanı, Adıyaman’ın ihtiyaç ve talepleri dinleyerek, notlar aldı.

Valilik ziyaretinin ardından Osman Aşkın Bak, Yunus Emre Mahallesi’ndeki K2A konteyner kentine geçti. Konteyner kentte yaşayan depremzedeler ile görüştü onların talep ve sorunlarını dinledi. Konteyner kentte gençlerle voleybol oynayıp, kütüphanede gençler ile bir araya gelen Aşkın Bak ziyaretin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Yurtların depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılama konusunda önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Bakan Bak, “Konteyner kentimize geldik. Tabii çocuklarımızın burada spor yapıyor olmaları, onlar için alanlar oluşturması için de çaba harcıyoruz. Mekanımız biraz dar ama genişledikçe yeni alanlar açıldıkça onlara da zaman geçirecekleri, spor yapabilecekleri imkanlar sağlamak amacındayız. Kızlarımız çok başarılı, tebrik ediyorum, güzel bir voleybol alt yapısı oluşturmuşlar. Buradaki depremzede vatandaşlarımızın çocukları da spordan faydalansın, etkinliklerde yer alsınlar ki depremin yaralarını süratlice saralım” dedi.

Önceliklerinin deprem bölgesindeki yaraları sarmak olduğunu ifade eden Bak, “Kabinemizin, hükümetimizin önceliği deprem bölgesindeki yaraları süratle sarmak. Bunun için de bütün bakanlarımız kendi konularıyla alakalı temaslarda, tespitlerde bulunmak için bölgeye geliyorlar. Yaraları hızla saracağız. Deprem konutlarımız burada da diğer illerimizde de süratle yükseliyor. Voleybolcularımızı görünce, Voleybol Milli Takımı’mızın dünya şampiyonu olması da bizleri gururlandırdı. Kızlarımız da voleybolu sevmişler, güzel bir atmosfer. Biraz da onlarla voleybol oynadık. Bir, iki manşet yaptık. Gelecek güzel olacak, yaraları süratle saracağız hepimizin amacı bu. Bütün milletimizin amacı bu. Herkesin çabası, desteği ortada. Adıyaman’ımızı, bölgemizdeki diğer deprem illerimizi sanayisiyle, spor tesisleriyle, konutlarıyla, sağlık sistemiyle, her şeyiyle ayağa kaldıracağız” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu