GENÇLERBİRLİĞİ’NDE KAZAN ERKEN KAYNAMAYA BAŞLADI

Kırmızı-siyahlı ekipte daha önce alt yapı koordinatörü olarak görev yapan ve sezon başında Teknik Direktörlüğe getirilen Mert Nobre’nin ekibine dahil edilen Taşkın Aksoy, kulüpte kendisine bir oyun oynadığını ileri sürüp, “Açıkçası dolandırıldım, ortada bırakıldım. Büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Kulüpteki yönetim anlamında yetkili kişilere olan güvenim sarsıldı” diye konuştu.

 

 

BEŞTEPE’DE SÜREÇ NASIL GELİŞTİ

 

Gençlerbirliği kulübü, geçen sezonun başında Almanya’da farklı kulüplerde görev yapan Taşkın Aksoy’a, Gençlik Gelişim Koordinatörü olarak görev verdi. Bu sezonun başında, kırmızı-siyahlı ekibin yönetimi, Teknik Direktör olarak eski futbolcularından Mert Nobre’yi takımın başına getirdi. Mert Nobre’nin A takım çalıştırmaya diploması yetmediğinden, Beştepe cephesi bir ara formül buldu ve pro lisansı olan Taşkın Aksoy’u, Nobre’nin ekibine dahil etti.

 

 

Sezon başı hazırlıklarının bir bölümüne katılamayan ve Antalya’da UEFA A/B pro lisans teknik direktörlük kursuna katılan Mert Nobre’nin, Türkiye Futbol Federasyonu kayıtlarında görevi, profesyonel takım antrenörü olarak geçiyor. (Fatih Terim, Fuat Çapa gibi isimler, profesyonel takım teknik sorumlusu unvanına sahip) Antalyaspor maçında da Gençlerbirliği takımının teknik sorumlu alanı, boş bırakıldı.

 

 

ANTALYA KAFİLESİNDEN ÇIKARILDI

Yaklaşık bir ayı aşkın süredir A takımla birlikte çalışan Taşkın Aksoy ile geride kalan hafta Perşembe günü iki işlem yapıldı. Önce, Aksoy’un alt yapı gelişim koordinatörü olduğunu gösteren sözleşme feshedildi adından da A takımda teknik sorumlu olarak görev yapacağını belgeleyen yeni sözleşme imzalandı. Perşembe günü her şey yolunda giderken ve Aksoy, Antalya maçı kafilesinde yer alırken, birden kafileden çıkarıldı. Bu gelişmenin ardından Aksoy, bir an da boşa çıktı ve kulüple ilişkisi bitti.

 

 

BEŞTEPE’DEKİ OYUNCULARLA İLGİLENSİN

 

Yaşadığı olayın şokunu atlatamadığını ve hala büyük şaşkınlık içinde olduğunu belirten Aksoy, bu süreçte kulüpteki karşılaştığı gelişmelerle ilgili şöyle konuştu:

 

 

“Açık söylemem gerekirse dolandırıldım. Bu tabiri kullanmayı da sevmiyorum ama ayak oyunlarına geldim. 1,5 ay önce kulüp menajeri Emrah Atasoy beni çağırdı. (Hem lisansın, hem bilgin var. Seni Mert Nobre’nin ekibinde görmek istiyoruz) dedi. Nobre ile ilk görüştüğümde (Lisansım için değil bilgi ve birikimimden faydalanmak istiyorsan yardım ederim) dedim. Atasoy’a da altyapıdaki görevime devam etmeyi, oradaki işleri tamamlamayı istediğimi söyledim. 11 Ağustos’ta A takım ile çalışmaya başladık. 1 hafta sonra da Mustafa Kaplan, tam yetki ile sportif direktör olarak göreve getirildi. Geldikten sonra benim altyapı sorumluluğum elimden alındı. Karara saygı duydum. Mecburen, teknik sorumlu sözleşmesi imzalayıp, eski sözleşmemi fesih etmem gerekiyordu. Geçen Perşembe günü kulüple tüm şartlarda anlaştım. 300 bin lira alacağımdan feragat ederek, eski sözleşmemi iptal edip, yeni sözleşmemi imzaladım.”

 

 

 

NOBRE BENİ GÖRÜNCE ÇOK ŞAŞIRDI

“Cumartesi günkü idmandan sonra Antalya’ya gidiş için hazırlık yapıyorduk. Kulüpten Sinan Temel beni aradı. Antalya kafilesinden çıkarıldığımı söyledi. Nasıl olur dedim. Hani, Nobre’nin lisansı sahaya çıkmaya yetmiyordu diye sordum. Federasyondan geçici olarak 2 hafta izin alındığı bilgisi verildi. (Nobre, senin Beştepe’de kalıp, maç kadrosuna alınmayan oyuncularla ilgilenmeni istiyor) dediler. Bu durumu Nobre ile konuşmak için odasına gittim. Odaya girer girmez halimde bir tuhaflık olduğunu anlamış olacak ki (What happend- Ne oldu) diye sordu. Kendisiyle görüştüğümde, bu kararın yönetim tarafından alındığını belirtti. O zaman bir oyun oynandığını anladım. Ertesi gün kulüp menajeri Emrah Atasoy’u aradığımda yeni sözleşmeyi başkan Murat Cavcav’ın imzalamadığını söyledi. Önceki sözleşmeyi fesih ettiğim, yeni sözleşmem de başkan tarafından imzalanmadığı için o an benim kulüp ile bir bağım kalmadı.”

 

 

BAŞKAN TELEFONLARIMA ÇIKMIYOR

“Eski sözleşmenin feshinde, yeni teknik sorumluluk sözleşmesi imzalanması kaydıyla diye bir madde var. Bundan dolayı, maalesef bu durum mahkemeye intikal edecek. Kulübüme karşı avukat tutup, mahkemeye gitmek istemezdim. Ancak muhatap bulamıyorum. Gerekli evrakları avukatıma verdim, incelemeleri yapıyor. Hukuki işlemleri başlatacağız. Gençlerbirliği’ni, kurumsal ve özel bir kulüp olarak gördüm. Ancak bu tavır beni adıma çok kırıcı oldu. Bana, COVID salgını var, kulüp olarak tasarruf yapmalıyız deseler, bunu medeni bir şekilde anlatsalar saygı ile karşılardım. Başkan telefonlarıma çıkmıyor. Emrah Atasoy olsun, Murat Öngelen olsun, Mustafa Kaplan olsun hepsi topu başkana atıyor. Onları Allah’a havale ediyorum. Nobre’yi ayrı tutuyorum. Bu yapılan organizasyonda herkesin bir şekilde bilgisi ve ilgisi olduğuna inanıyorum. Bu tek başına bir kişinin düşünüp de uygulayacağı bir şey değil.”

 

 

ALTYAPIDAKİ HUZUR ORTAMI DAĞILDI

 

“Mustafa Kaplan Beştepe’ye geldikten sonra 3 alt yapı hocası gönderildi. Sonra bu hamle geri çekildi. Benim uygun gördüğüm U-19 antrenörü değiştirilip, Tuncay Mocan bu göreve getirildi. Kaleci hocası olarak Kaplan’ın eski ekibinden Mehmet Varlıer’e görev verildi. Şu an sadece U-19 takımı faal durumda. Oluşturduğumuz huzur ortamı bir anda dağıldı. Gereksiz bir hamleydi. Yolun başındaydık ama işler çok iyi gidiyordu. Kurduğumuz sistemin bozulmasından endişeliyim. Üzüldüğüm noktalardan biri de herkes benim yüzüme karşı, çok iyi olduğumu ve çok iyi işler yaptığımı söylüyor. Sonra, çok farklı bir durumla karşılaşıyorum. Yaşanan sıkıntıları anlatabilecek muhatabı maalesef bulamadım. Başkan ile bir kez oturup konuşmuşluğum yok. Kulüp şu anda idari anlamda iyi yönetilmiyor.”

 

 

DİALLO NOTTHİNGHAM FOREST’DE

 

Gençlerbirliği’nin eski kalecisi Abdoulaye Diallo, Championship takımlarından Notthingham Forest FC ile anlaşma imzaladı. Diallo’nun transferi, Notthingham Forest’in resmi sayfasından duyuruldu. Diallo, kırmızı-siyahlı ekibe önceki sezonun başında gelmiş, çıktığı 4 maçtaki başarısız performansının ardından, gözden düşmüştü. Gençlerbirliği, bu süreçte kadrosundan çıkaramadığı oyuncuya alacaklarını ödemeye devam etmişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu