GENÇLERBİRLİĞİ MAÇINDA İYİ DEĞİLDİK

 

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, her maça final gibi baktıklarını belirterek, “Bizim bu saatten sonra galip gelmekten başka çaremiz yok. Bütün maçlara 3 puan parolasıyla gidiyoruz” dedi.

Mert, bugünkü Beşiktaş maçı ile ilgili değerlendirmesinde, “Beşiktaş’ın bulunduğu yer çok aldatmamalı, sonuçta kaliteli futbolcuları var. Sergen Yalçın ile bir hava yakaladı. Bizim için fark etmiyor, biz Beşiktaş’ı da orada yenmek zorundayız ya da en azından 1 puan almak zorundayız” diye konuştu.

10 kritik hafta kaldığını belirten Mert, şunları söyledi:

“Malatya maçından önce futbolculara, içeri dışarı fark etmez tüm maçlarda galip gelmek ya da en azından puan almak zorundayız dedim.

Kayseri 19’a geldi. Kasımpaşa ve biz 20 puandayız. 24 puana kadar olan takımlar hatta bazı yorumculara göre 27 puana kadar olan takımların da durumu riskli. Baraj bu sene 32-33 puan bile olabilir deniliyor, bizim riske edecek durumumuz yok.”

 

DEĞİŞİKLİK TAKIMA NE FAYDA GETİRİR

 

“Süper Lig’in bitmesine 10 hafta var. Beraberce hareket etmek zorundayız. Mustafa hocanın eleştirilen tarafları olabilir. Biz de kendisiyle konuşuyoruz ama hocanın burada 5 maçlık periyodu var; 2 galibiyet 1 beraberlik 2 mağlubiyet aldı. Bu şartlarda hoca değiştirmek takıma ne gibi bir fayda sağlar, artı bir de futbolcularımız hocadan memnun biz de seyrediyoruz, bakıyoruz. Taraftarların talebi önemlidir; ama bu dakikadan itibaren bizim birlik, beraberlik içinde olup takımımıza sahip çıkmamız lazım. Hocamıza sahip çıkmamız lazım. Biraz sabretmeliyiz. Takım Sivas maçında da kötü oynamadı.”

 

GENÇLERBİRLİĞİ MAÇINDA İYİ DEĞİLDİK

 

“Gençlerbirliği maçındaki oynanan memnun kalmadık. Mustafa Reşit Akçay’a eleştirilerimizi ilettik. Aldığımız futbolcular herkesin dikkatini çekiyor, soruyorlar, doğru transferler yaptığımızı düşünüyorum. Futbolcular İstanbul takımlarıyla, şampiyonluğa oynayan takımlarla oynadıkları zaman biraz daha fazla motive oluyorlar maalesef. Gençlerbirliği bizim rakibimizdi, bu maçta Fenerbahçe maçından daha fazla motive olmaları lazımdı, maçtan önce bunu anlattık ama olmadı. Transferlerin kalitesinden yana bir endişem yok.”

Mert, Gençlerbirliği maçından sonra “Bugünü bir yere not ettik” paylaşımı ile ilgili olarak da “Onu günü geldiği zaman söyleyeceğim, şimdi değil. Şimdi kritik bir 10 hafta var, takımın, camianın motivasyonunu bozmak istemiyorum. Biz de ev sahibi olarak Gençlerbirliği ile maç yaptığımızda onlar bize nasıl ev sahipliği yaptıysa biz de aynısını onlara yapacağız” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu