Ferhan Şenol ve Öğrencileri Tezhip Sergisi açılışı gerçekleşti 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tezhip Eğitmeni Ferhan Şenol ve öğrencilerinin hazırladığı ‘Gülberg Tezhip Atölyesi Karma Sergisi’ açılışı Ankara Kent Konseyi binasında gerçekleşti.

featured

Ferhan Şenol ve Öğrencileri Tezhip Sergisi açılışı gerçekleşti

Nazlı ÖNGÖREN – Ferhat BAĞCI/ANKARA-BHA

Ankara Kent Konseyi, Ferhan Şenol ve öğrencilerinin hazırladığı ‘Gülberg Tezhip Atölyesi Karma Sergisi’ açılışına ev sahipliği yaptı. Etkinliğe, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği ve Ankara Kent Konseyi Başkanı, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanvekili Halil İbrahim Yılmaz katıldı. Başkan Yavaş, açılış kurdelesini kesti.

Klasik eserlerden oluşan 41 parçalık bir sergi”

Serginin Klasik eserlerden oluştuğunu söyleyen Şenol, “Sergimiz Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlamaları çerçevesinde olmasını istediğimiz bir sergi. Klasik eserlerde oluşan 41 parçalık bir sergi. Hilye-i Şerifler var Esma-i Hüsnalar var onların süslenmesi tezhibin anlamı altınlamak. Altın kullanılarak yapılıyor tezhip hat yazılarının etrafındaki süslemeler ve o süslemeleri birbirine benzer gibi görünse de tamamen özgün kendi tasarımlarımız olarak çalışılıyor. Büyük bir eser. Beş altı aydan önce bitmez baya emek isteyen bir sanat. Bizim amacımız geleneksel sanatımızı geleceğe taşımak. Gelecekte de bu sanatın devam etmesi. Yeniliklere hazır olması en büyük dileğimiz” dedi.

 

Ferhan Şenol ve Öğrencileri Tezhip Sergisi açılışı gerçekleşti 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu