ERHAN YAZICIOĞLU’NDAN SAĞLIKLA KAL MESAJI

 

ÜNLÜ SANATÇI ERHAN YAZICIOĞLU’NDAN BAŞKENTLİLERE “SAĞLIKLA KAL” ÇAĞRISI…

ANKARA KENT KONSEYİ’NİN “EVDE KAL” ÇAĞRISI VİDEO SERİLERİNE ERHAN YAZICIOĞLU DA KATILDI.

ANKARA KENT KONSEYİ BAŞKANI YILMAZ: “SANATÇISINDAN, KUAFÖRÜNE, MUHTARINDAN ÖĞRETİM ÜYESİNE KADAR KORONAVİRÜSE KARŞI DAYANIŞMA HALİNDEYİZ”

12 NİSAN Mart 2020-Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı mücadele için “Evde Kal” adı altında dayanışma çağrısı yapan Ankara Kent Konseyi’nin bu kampanyasına ünlü tiyatro sanatçısı Erhan Yazıcıoğlu da katıldı.

Ankara Kent Konseyi’nin bileşeni Hacı Bayram Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. İbrahim Sarıtaş’ın Ankaralılara hitaben yazdığı metni ünlü sanatçı Erhan Yazıcı oğlu seslendirdi. Ankara Kent Konseyi’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanan videoda Severcan, Ankara’nın Kuğulupark, Kale, Hacı Bayram Veli Cami gibi özellikli bölgelerinde yapılabilecek aktivitelere değinerek, “Sağlıkla kal sevgili Türkiyem. Dünyanın en güzel ülkesi, güzelliklere uyan.” dedi.

Ankara Kent Konseyi, koronavirüs salgınının Türkiye’de baş gösterdiği günden bu yana geçen bir aylık sürede, aralarında sanatçılar, akademisyenler, muhtarlar ve çeşitli meslek mensupları ile Ankara Kent Konseyi bileşeni temsilcilerin “Evde Kal” çağrılarını video olarak sosyal medya hesaplarında yayınlayarak, Başkentlilere moral verdi.

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, koronavirüs salgını başladığından bu yana izolasyonun önemine dikkat çekerek Ankaralılara “Evde Kal” çağrısı yaptıklarını belirterek, “Sanatçısından, kuaförüne, muhtarından öğretim üyesine kadar koronavirüse karşı 6 milyon Ankaralı olarak dayanışma halindeyiz. Bu günler geçtiğinde Başkentlilerin hafızalarında sadece iyi anıların kalmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

Ankara Kent Konseyi için hazırlanan videoda Erhan Yazıcıoğlu Ankaralılara şöyle seslendi:

“Evet, zor günler geçiriyoruz, doğru. Hepimizi derinden yaralıyor, yakınlarımızı kaybediyoruz, sevdiklerimizi, özgürlüklerimizi… Anca bu zor günler aslında bize bir çok şey öğretmedi mi? Mesela, sana verilenlerin, bahşedilenlerin güzelliğini öğrendin. Nefes almanın nasıl büyük bir nimet olduğunu, sokakta özgürce yürümenin, bir kafede sıcacık bir çay içmenin bile nasıl güzel bir şey olduğunu öğrendin. Eşinin çocuğunun seni özlediğini hatırladın. Ailenin insan hayatında ne kadar önemli olduğunu, çocuğunun aslında nasıl büyüdüğünü gördün. Ailecek toplanıp yemek yemenin, akşam haberlerini izlemenin çok güzel olduğunu öğrendin. Etrafını tanımaya başladın. Karşı komşunun oğlunun askere gittiğini, alt komşunun emekli olduğunu öğrendin. Camdan hatırını ve ihtiyacını sormayı hatırladın. Sepetli alışveriş yapmayı hatırladın. Komşunun ve yakınlarının veresiye defterini kapatmayı öğrendin. Sokağa yeniden çıkınca bunları unutma, unutturma. Sağlıkla kal sevgili Türkiyem! Dünyanın en güzel ülkesi, güzelliklere uyan!”

 

Video linki : https://www.youtube.com/watch?v=kfp3x-AyPnw

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu