EKMEĞE ZAM GELDİ
Haber
03 Mart 2021 - Çarşamba 10:57 Bu haber 563 kez okundu
 
EKMEĞE ZAM GELDİ
ANKARA Haberi
 EKMEĞE ZAM GELDİ

Ankara Fırıncılar Odası, ekmeğe 25 kuruş zam yapıldığını duyurdu. 200 gram ekmeğin fiyatı 1 lira 50 kuruştan 1 lira 75 kuruşa yükseldi.

 

Ekmeğe zam Ankara’da resmi olarak başladı. Ankara Fırıncılar Odası, 200 gram ekmeğin fiyatı 1.50 TL’den 1.75 TL’ye yükseltildiğini açıkladı.

 

Alnıaçık, yapılan toplantılarda yüzde 30 zam talep ettiklerini belirterek şöyle konuştu:

"Son 3 ay içinde yüzde 45 civarında una, yüzde 90 civarında da mayaya zam geldi. İşçiliğe de yaklaşık yüzde 20 zam oldu. Bu şartlar altında fırıncılarımız para kazanmayı bırakın, zarar ediyordu. Fırıncılarımızın daha fazla zarar etmemesi için ekmek fiyatlarına yaklaşık yüzde 16 zam yapıldı. Bu zamla bile fırıncılarımız kar edecek seviyede değil ancak bir nefes alabilecekler. Yapılan zamla Ankara'da 1,5 lira olan 200 gram ekmek satış fiyatı bugün itibarıyla 1,75 liraya yükseldi. Diğer bütün ekmek çeşitlerine de aynı oranda zam geldi."

 

Un ve maya fiyatları artmadığı sürece bir müddet bu fiyatlarla ekmek satışı yapılacağını belirten Alnıaçık, salgından dolayı bu oranda zam yaptıklarını ve fırıncılar için esas yapılması gereken zam oranının yüzde 30 olduğunu ifade etti.

 

Ankara Fırıncılar Odası‘nın yeni fiyat tarifesine göre zamlar 3 Mart 2021 tarihinden itibaren geçerli olacak.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ankara Fırıncılar Odası, ekmek,zam , sondakika,dakikasın,ankara-son-dakika
Yorumlar
Haber Yazılımı