EğitimJam, “Eğitim Oyunla Başlar” sloganıyla başlıyor

EğitimJam,“Eğitim Oyunla Başlar” sloganıyla başlıyor

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle düzenlenen EğitiJAM etkinliği, Türkiye genelindeki K12 öğrencileri ve eğitimcileri bir araya getiriyor. “Eğitim Oyunla Başlar” sloganıyla düzenlenen bu etkinlik, oyun geliştirme farkındalığını artırmak amacıyla organize edilecek.

 

EğitiJAM, öğrencilere seminerler, eğitimler, danışman öğretmenler ve mentorluk desteği sağlayarak katılımcıların becerilerini geliştirmeyi hedefliyor. Etkinliğin temel amacı ise Türkiye’deki oyun ekosistemini eğitim kurumları aracılığıyla büyütmek, eğitmenlerin bilgi ve deneyimini artırmak, K12 seviyesindeki öğrencilerde oyun geliştirme farkındalığını artırmak, eğitim amaçlı oyun fikirlerini geliştirmek, öğretmen-öğrenci etkileşimini artırmak ve nitelikli bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak olarak belirtildi.

Geçen yıl çevrimiçi olarak düzenlenen etkinliğe 132 takımdan 413 öğrenci katılmış ve 44 oyun değerlendirilmişti. Bu yıl ise EğtimJam’e 1000 oyun tasarımcısının katılması bekleniyor. Yarışmaya başvurular 2-5 kişilik takımlarla gerçekleştirilebilecek ve etkinlikler 06.03.2024 tarihinde başlayacak. Maraton süreci ise 3-5 Mayıs 2024 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Finale kalan takımlar ise 11-12 Haziran 2024 tarihlerinde Ankara’da ağırlanacak.

 

EğitimJam’ e başvurular https://egitijam.bte.org.tr/   adresindne yapılabilecek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu