Denizde Boğulan Öğretmen Nimet Kamiloğlu İçin Tören Düzenlendi

Denizde Boğulan Öğretmen Nimet Kamiloğlu İçin Tören Düzenlendi

TRABZON/Mehmet Bülent ALP – BHA

9 Ağustos günü yakınları ile girdiği denizde boğulma tehlikesi geçiren öğretmen Nimet Kamiloğlu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiş bu gün ikindi namazından sonra kılınan canaze namazından sonra Tarlacık Mahallesi’ndeki aile kabristanlığına defnedildi.

Merhume Nimet Öğretmen için Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi. Törende Nimet öğretmenin öz geçmişi okunduktan sonra Ömer Nakkaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Ahmet Birinci bir konuşma yaptı. Birinci; Nimet Hocamız 23 yıl ülkenin çeşitli okullarında hizmet vermiş 2014 yılında şu andaki okulumuza geldi.  Hocamız çok iyi bir insan, çok iyi bir öğretmen, çok iyi bir arkadaş ve çok iyi bir dost olmanın yanında sevecen  iyi yürekli ve yardım sever kişiliğiyle mesai arkadaşlarının ve öğrencilerinin sevgisini kazanmıştır. Yüzlerce öğrencinin hayallerinin gerçekleşmesine vesile oldu amma, maalesef acı bir olay ile kendisini kaybettik. Ölüm mutlak bir gün herkesin kapısını çalacak fakat bu ayrılış erken oldu. Daha yapacağı, söyleyeceği birçok şey vardı. Ailesini, arkadaşlarını, öğrencilerini onsuz bıraktı. Ama fani dünyada ne çare. Ecel ,ne bir an ileri ne bir an geri. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerdeyiz.

Nahif yüreğinle yetiştirdiği yüzlerce genç için, güzel arkadaşlığın için sana çok müteşekkiriz. Seni her zaman güzel kalbinle gülen yüzünle hatırlayacağız. Yüce Allah Yolculuğun kolay eylesin. Mekânın cennet Makamın ali olsun dedi.

Konuşmanın ardından İlçe Müftüsü Şükür Küçük’ün kıldırdığı namaz sonrası Diyanet İşleri Başkanlığı Bolu Eğitim Merkezi Müdürü Zeki Yavuzyılmaz’ın duasıyla sona erdi. Törene AK Parti Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın, TBMM Çevre komisyon eski başkanı Muhammet Balta, Vakfıkebir  Belediye Başkanı Muhammet Balta, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bektaş, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu