Cumhurbaşkanı Kararıyla Kamu Kurumlarında Ücret Düzenlemesi Yapıldı

Cumhurbaşkanı Kararıyla Kamu Kurumlarında Ücret Düzenlemesi Yapıldı

Karara göre, 399 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname, 527 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve 6107 sayılı Kanunun ilgili maddelerine tabi kuruluşlardaki kapsam dışı personeli, belirli kamu kurumlarında çalışan sözleşmeli personeli, İller Bankası AŞ yönetim ve denetim kurulu üyelerini, PTT AŞ yönetim ve denetim kurulu üyelerini, KİT ve bağlı ortaklıklarının yönetim kurulu başkan ve üyelerini, özelleştirme programında yer alan kamu payı yüzde 50’nin üzerinde olan kuruluşların yönetim kurulu başkan ve üyelerini kapsamakta.

Bu karar çerçevesinde, kapsam dışı personel ile İller Bankası AŞ sözleşmeli personeline, aylık ücret ve diğer ödemelerin brüt aylık ortalaması belirli bir alt sınırın altında olamayacak. Benzer şekilde, farklı kamu kurumlarının yöneticileri için de belirli ücret tavanları belirlendi.

Ayrıca, Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ ile İller Bankası AŞ yönetim kurulu üyelerine özel düzenlemeler getirilmiş ve bu kişilere belirli aylık ücret sınırları getirildi. Ek ödemeler ise Genel Kurul tarafından sınırlı bir şekilde yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu