CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 'KONTROLLÜ NORMALLEŞME' ADIMLARINI AÇIKLADI
Haber
02 Mart 2021 - Salı 09:34 Bu haber 547 kez okundu
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 'KONTROLLÜ NORMALLEŞME' ADIMLARINI AÇIKLADI
Türkiye'nin 81 ili risk gruplarına bölünürken, düşük ve orta riskli şehirlerde yüz yüze eğitimin başlayacağı açıklandı.
GÜNDEM Haberi
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 'KONTROLLÜ NORMALLEŞME' ADIMLARINI AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınında geçilen 'kontrollü normalleşme' dönemine ilişkin bilgi verdi.

Erdoğan, illerin düşük riskli mavi, orta riskli sarı, yüksek riskli turuncu ve çok yüksek riskli kırmızı şeklinde sınıflandırıldığını bildirirken, Türkiye genelinde yüz yüze eğitimin okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda başlayacağını açıkladı.Düşük ve orta riskli illerde ortaokullar ve liselerde de eğitim öğretime başlanacağını belirten Erdoğan, riskli ve çok yüksek riskli illerde ise sadece liselerde yüz yüze sınavlar yapılacağını söyledi.

Çok yüksek riskli iller haricinde restoran, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerlerin 07.00-19.00 arasında faaliyet gösterebileceğini duyuran Erdoğan, yüzde 50 kapasite kuralının uygulanacağını aktardı.

 

Erdoğan, kabine toplantısının ardından "Milletimize daha önce söz verdiğimiz şekilde bugün itibarıyla yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz" sözleriyle Koronavirüs salgınında geçilen 'kontrollü normalleşme' dönemine ilişkin alınan yeni kararları açıkladı. 81 ilin düşük riskli mavi, orta riskli sarı, yüksek riskli turuncu ve çok yüksek riskli kırmızı şeklinde ayrıldığını belirten Erdoğan, kararların il bazında geçerli olacağını ve her hafta illerin risk durumunun yeniden değerlendirileceğini söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı,covid
Yorumlar
Haber Yazılımı