Çocukların bayramlık hediyeleri Halk Eğitim Merkezlerinden.

 

Özer, Türkiye’nin dört bir yanında deprem bölgesindeki çocuklar için bayramlık kıyafetler ve hediyeler üreten tüm usta öğretici, kursiyer ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti. 

 

Deprem bölgesinde açılan 14 bin 965 kursa 205 bin 773 vatandaş katılıyor

Afetten etkilenenler için tüm yurtta yapılan üretimlerin yanı sıra hayat boyu öğrenme kurumlarının bölgede depremzede vatandaşlar için de önemli merkezler olduğunun altını çizen Özer, “Deprem bölgesinde bugüne kadar açtığımız 14 bin 965 kursa 205 bin 773 vatandaşımız katılıyor.” dedi. 

 

Afet bölgesinde hasarsız binalar, çadır ve konteyner kentlerde oluşturulan 93 Hayat Boyu Öğrenme Destek ve Koordinasyon Merkezinde yetişkinler için dikiş, örgü, ebru, ahşap boyama, kuyumculuk, okuma yazma gibi çok çeşitli alanlarda eğitimler verildiğini dile getiren Özer, bu merkezlerin yalnızca öğrenme alanı olmadığının da altını çizdi. Özer, “Vatandaşlarımız burada hem yeni beceriler ediniyor hem de üreterek, yardımlaşarak ve en önemlisi bir arada olarak yaralarını sarmaya gayret ediyor. Kursiyerlerimiz kendileri, çocukları, bölgedeki gönüllüler, askerler, çalışanlar için üretmenin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklere de dâhil oluyor.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu