CEZA EVLERİNDEN TAHLİYELER BAŞLADI İŞTE AYRINTILAR

 

Resmi Gazete’de yayınlanan “Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” gereği, dün geceden itibaren cezaevlerinden tahliyeler başladı.

 

Kapalı ceza infaz kurumlarından tahmini 15 bin, açık ceza infaz kurumlarından yaklaşık 30 bin kişinin tahliye edilmesi bekleniyor.

 

Korona tedbirleri kapsamında da açık ceza infaz kurumlarındaki yaklaşık 45 bin kişinin izne ayrılması planlanırken, böylelikle kanundan tahmini 90 bin kişinin yararlanacağı öngörülüyor.

 

 

Adalet Bakanlığı’nın, sayıları 90 bini bulan hükümlülerle ilgili aldığı tedbirler ise şöyle:

“Tahliye edilecek ve izne ayrılacak olan hükümlüler, koronavirüsle ilgili bilgilendirilecek, maske ve eldiven takarak ceza infaz kurumundan ayrılacak.

 

OTOBÜS VE MİNİBÜSLER İLE ULAŞIM SAĞLANACAK

Hükümlülere, koronavirüs tedbirlerini anlatan Sağlık Bakanlığı broşürleri verilecek.

Kolluk kuvvetleri, çıkışlarda izdiham yaşanmaması için gerekli tedbirleri alacak.

Cezaevinden çıkacakların yakınlarının neden olacağı kalabalığı engellemek amacıyla hükümlüler, ceza infaz kurumundan otobüs ve minibüslerle gidecekleri yerlere bırakılacak.

İl içine gidecekler, belli merkezlere bırakılacak. İl dışına gidecekler, ya otobüs terminallerine ya da gidecekleri illere bırakılacak.Hükümlüler ulaşım ücretlerini kendileri Karşılayacak.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu