CEYLAN’DAN ANKARA AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK ÇAĞRISI

AK Parti Ankara Milletvekili ve Başkent Ankara Meclisi Başkanı Nevzat Ceylan Ankara’da faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine hizmet veren spor tesislerini ziyaret etti.

 

Ceylan, Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Murat Kandazoğlu ve Başkan Yardımcısı Muammer Bostan ile Ankara’da hizmet veren spor tesislerinin sıkıntıları ile ilgili durum tespiti yapmak için Hasan Doğan Spor Tesisleri, Anıttepe Spor Kompleksi ve Gazi Mahallesine yapılması planlanan spor kompleksi arazisinde incelemelerde bulundu.

 

Ceylan, Hasan Doğan Stadı’nın Başkent Ankara’nın ikinci büyük stadı olmasına rağmen yeni bir tribüne ihtiyacı olduğunu ve sahanın amatör spor kulüplerinin ihtiyaçlarını karşılayacak duruma getirilmesi gerektiğini söyledi.

 

Anıttepe Spor Tesislerinde inceleme yapan Ceylan, bu sahayı Ankara’nın 31 Amatör Spor Kulübü’nün birlikte kullandığını ve haftada sadece bir saat idman yaptıklarını ayrıca soyunma odası ve duş imkanlarının yetersiz olduğunu vurguladı.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile istişarelerde bulunacağını söyleyen Ceylan, Gazi Mahallesinde yapılması planlanan spor kompleksinin hızlandırılması için girişimlerde bulunacağını ifade etti.

 

Sporun gelişmesi için amatör spor kulüplerine destek verilmesinin altını çizen Ceylan, Başkent Ankara’da amatör spor kulüplerinin müsabaka yapabileceği ve idman yapmak için de mevcut tesislerin kısıtlı olduğunu belirtti.

 

Anıttepe Spor Tesisleri’nde idman yapan amatör takım oyuncuları ve heyetle sohbet eden Ceylan, amatör kulüplerin yaşadığı sıkıntılar hakkında bilgi aldı.

 

Amatör spor takımıyla hatıra fotoğrafı çektiren Ceylan, Türk futbolunun geleceği olan Amatör Spor Kulüpleri’nin sıkıntılarının giderilmesi için herkesi, elini taşın altına koymaya davetti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu