Çetin ‘Önceliğimiz Deprem Bölgesi İle Şehir Hastanesi’

 

AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit GÜL başkanlığında, İl Başkanı Murat ÇETİN, Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Eyup ÖZKEÇECİ, Derya BAKBAK, Mesut BOZATLI ve Bünyamin BOZGEYİK, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile bir araya gelerek kente dair proje ve yatırımlar hakkında konuştu.

Sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla ziyarete dair açıklamalarda bulunan GÜL, ‘Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Alparslan Bayraktar’ı Gaziantep Milletvekillerimiz ile ziyaret ettik. Şehrimizin kalkınması için önem arz eden yatırımları, projeleri ve ihtiyaçları konuştuk. Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz.’ dedi.

‘Ziyaretlerin İkinci Durağı Sağlık Bakanı Koca Oldu’

TBMM AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit GÜL, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat ÇETİN ve AK Parti Gaziantep Milletvekilleri ziyaretlerine Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA ile devam etti.

680 bin metrekare kapalı alan ile 180 bin 53 metrekare bina oturum alanına ve 875 yatak kapasitesine sahip Şehir Hastanesi toplantının ana gündemini oluşturdu. ‘Önceliğimiz deprem bölgesi ile Şehir Hastanesi’ açıklamalarında bulanan ÇETİN, ‘Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’yı; TBMM Grup Başkanvekilimiz Abdülhamit Gül ve Gaziantep Milletvekillerimizle ziyaret ederek Gaziantep’i konuştuk. Sayın Bakanımızdan başta Şehir Hastanesi olmak üzere Gaziantep’e kazandırılacak yeni sağlık tesislerinin müjdesini aldık. İlgisi, muhabbeti ve samimiyetinden dolayı Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum’ ifadelerinde bulundu.

512 poliklinik, 171 destek odası, 64 ameliyathane, 265 yoğun bakım yatağı, 30 diyaliz yatağı, 60 yenidoğan bakım ünitesi, 48 palyatif bakım yatağı, 60 KVC klinik yatağı ve 13 KVC yoğun bakım yatağı, özel doğum ünitesi 14 kliniklik yanık yatağı ve 6 yanık yoğun bakım yatağı ile birlikte çok yakında faaliyete geçecek olan Gaziantep Şehir Hastanesi’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne ve hatta tüm komşu ülkelere hizmet vermesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu