Çaykur Rizespor’da Dal Varesanovic Rüzgarı

Alihan TELATAR

 

 

Varesanovic, Mehmet Cengiz Tesislerinde idman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, ligde iyi bir yerde olduklarını ve sezon sonuna kadar bunu korumak için çalıştıklarını belirtti.

 

Başakşehir ile aynı hedefe oynadıklarını kaydeden Varesanovic, “Onlarda bizde Avrupa için mücadele ediyoruz. Altı puan değerinde bir maç olacak. Onlarda kazanmak isteyecek ama iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Kazanmak istiyoruz.” dedi.

 

Deplasmanlarda zorlandıklarına dikkat çeken Bosnalı oyuncu, “İç sahaya oranla deplasmanda istediğimiz sonuçları alamadık. Deplasman maçlarında taraftar çok değerli itici güç. Onların gelmelerini istiyoruz. İstanbulspor deplasmanında olduğu gibi gelmelerini istiyoruz. onların desteği ile umarım kazanan oluruz.” ifadelerini kullandı.

 

Varesanovic, Çaykur Rizespor’un en golcü futbolcusu olduğunun hatırlatılması ile ilgili, şunları kaydetti:

 

“Bireysel başarıdan çok takımın başarısına odaklanmış durumdayız. Şu anda tek hedefimiz olabildiğince fazla maç kazanmak ve takımın hedeflerine ulaşması. SEzon başında hiç kimse bu takıma inanmazken belki genç takıma inanan tek kişi İlhan hocaydı. Bu takımı kurduktan sonra neler yapabildiğini gördük. Bireysel anlamada beni buraya getirerek oynama şansı verdi. O nedenle çok teşekkür ediyorum. Babam uzun yıllar Türkiye’de oynadı. Bana tavsiyeler veriyor. bu ligde olmak onun yolunda ilerlemek beni mutlu ediyor ama şu anda kulübün hedefi Avrupa kupalarına gidebilmek ve bu hedef doğrultusunda çalışıyoruz. Bireysel hedeflerden çok bu hedeflerin öne çıkması daha değerli.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu