Cari açığı kalıcı olarak azaltmayı hedefliyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Dış ticarette önemli payı olan yüksek teknoloji ürünlerin üretimine güçlü destek sağlayacağız. Cari açığı kalıcı olarak azaltmayı hedefliyoruz” dedi.

featured

Şimşek: Cari açığı kalıcı olarak azaltmayı hedefliyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır; Merkez Bankası’nın teknolojik ve stratejik yatırımlara odaklanan, yıllık 100 milyar lira olmak üzere üç yılda 300 milyar lira limit tahsis edilmesi planlanan yeni Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi Programı’nı duyurduğunu açıkladı. Kacır, bu program ile yatırımcıların uzun vadeli ve uygun koşullarda yatırım kredisine erişimini sağlayacağını kaydetti. Bu program ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Şimşek, şu ifadeleri kullandı:

“Önemli bir program. Dış ticarette önemli payı olan yüksek teknoloji ürünlerin üretimine güçlü destek sağlayacağız. Cari açığı kalıcı olarak azaltmayı hedefliyoruz. Süreçte teknik yeterliliği Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, finansal fizibiliteyi bankalar inceleyecek, nihai kararı ise Merkez Bankası verecek. Ülkemiz için hayırlı olsun.”

Şimşek: Cari açığı kalıcı olarak azaltmayı hedefliyoruz

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu