Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 13:00 Bu haber 352 kez okundu
 
'BÜYÜK CAMİAYIZ, ONA GÖRE HAREKET ETMELİYİZ'
SPOR Haberi
'BÜYÜK CAMİAYIZ, ONA GÖRE HAREKET ETMELİYİZ'

Beştepe Tesisleri ile ilgili farklı bir çalışma içinde olduklarını belirten Mert, “Tandoğan Tesislerimizi yeniliyoruz. Kasım ayı ile birlikte yeniden hizmete açılacak ve oyuncu yetiştiren fabrika gibi çalışmayı sürdürecek” diye konuştu.

 

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, zor şartlarda yönetimi aldıklarını, her gün katlanarak büyüyen sorunlara karşı yönetim olarak çok önemli işler başardıklarını belirtip, “Bu kulübü yarı yolda bırakmayacağız, Ankaragücü sahipsiz kalmayacak dedik, sözümüzü tutmak için gece gündüz büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Ben ve arkadaşlarım, kulüple ilgili her adımı bazen ağır ama titizlikle atıyoruz. Yarınların planlarını detaylı bir şekilde hazırlıyoruz” diye konuştu.

Mert, sporanki.com internet sitesinin yayınına katılıp, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, liglerin bu şartlarda oynanmasının zor olacağını vurguladı ve şöyle konuştu:

“Sezon yeniden başladığında A.Gücü’nün gücünü herkes görecek. Ligin bu şartlarda oynanmasının zor olacağını defalarca söyledik. Bazı kişiler, bulunduğumuz noktadan dolayı bu açıklamaları yaptığımızı düşündüler. Bu durumun gerçeği yansıtmadığını, maçlar başlar ise herkes görecek. Biz iyi takımız.”

 

BAŞKA TAKIMLAR BENİ İLGİLENDİRMİYOR

 

“Teknik Direktörümüz Mustafa Reşit Akçay’ın son dönemde yaptığı açıklamaları doğru bulmuyorum. Açıklamaların kaydını alıp dinledim. Hocamız tuzak sorulara yenik düşüyor. Akçay tecrübesindeki birinin bu tip tuzaklara düşmemesi gerekiyordu. Başka takımlar hakkında yaptığı açıklamaları kabul etmiyorum. Türkiye ve Dünyada, A.Gücü dışında bir takım beni ilgilendirmiyor. A.Gücü’nün dışında maça bile gitmem. Hocanın da bu konuda dikkatli olması lazım.”

 

SON DÖNEMDE KULÜBE 100 KİŞİ ÜYE OLDU

 

“A.Gücü’nü halka açtık ve herkesi üye olmaya davet ettik. Son dönemde 100 kişi üye oldu. Çok önemli bir fırsat bu. 30 Mayıs tarihine kadar üye olma hakları var. İnandığımız ve bildiğimiz herkese referans olup üye olmasını sağlıyoruz. Kimse merak etmesin. Herkesi aidat ücretlerini ödemeye davet ediyoruz. 2020 yılının aidatlarını ödemeyi unutmasınlar.”

 

GENEL KURUL AĞUSTOS AYINDA YAPILACAK

 

“İçişleri Bakanlığı’ndan gelen yazı var. Bu nedenle kongremizi Ağustos ayında yapacağız. Haziran ayında genel kurulu toplamamız gerekiyordu ama salgın nedeniyle tüm kongreler Ağustos ayına ertelendi. Bize kalsa, Haziran ayında kongreyi yapıp bu süreci bitirmek istiyorduk ama İçişleri Bakanlığı’ndan gelen yazılı bir talimat nedeniyle Ağustos ayında kongremizi yapacağız. Sık sık kongre olmaması gerekiyor. 3 senelik bir görev verilecek, kongre gündemlerini Ankaragücü atlatmalı.”

 

EĞER GÜÇLÜ BİR YÖNETİM ÇIKARSA

 

“Kongrede, başkan adayı olup olmama hakkında şimdiden yorum yapmak istemiyorum. Şunu söyleyebilirim ki A.Gücü’nü bu saatten sonra yarı yolda bırakmayız. Eğer güçlü bir yönetim oluşur, A.Gücü’nü düzlüğe çıkaracak maddi destek sağlarsa, ancak o durumda bir yönetim değişikliği olabilir. Önümüzdeki dönemde süreci hep beraber takip edeceğiz.”

 

20 MİLYON TL’LİK GELİRDEN OLDUK


“Salgın yüzünden yaptığımız sponsorluk anlaşmaları iptal oldu. Salgın başlamadan önce güçlü iş adamlarından sponsorluk anlaşmalarının sözünü almıştık ama bu süreç başlayınca bunlar iptal oldu. En az 20 Milyon TL’lik gelir elde etmeyi planlıyorduk. Şu an için bunlar rafa kalktı. İlerleyen günlerde tekrar planlar yapacağız. Gelirlere ihtiyacımız var.”

 

LUKASİK VE MİCHALAK KALMAK İSTİYOR

 

“Gerson Rodriguez’in bonservis bedeli çok yüksek. Pandemi süreci başlamadan önce bonservis bedeli, 4 milyon avro olarak belirlenmişti. Takımda tutmak isteriz ama bu paraları şu an için ödememiz çok zor. Fakat kiralık olarak oynayan diğer isimler Lukasik ve Michalak ile geçtiğimiz günlerde görüşme yaptık. Takımda kalmak istiyorlar, biz de onları takımda tutmak istiyoruz.”

 

ESKİDEN OLDUĞU GİBİ OYUNCU ÇIKACAK

 

“Tandoğan Tesisleri kısa sürede eski haline gelecek ve oyuncu fabrikası şekline bürünecek. Tesisleri yeniliyoruz. Altındağ Belediyesi, 500 Bin TL’lik destek sağlayıp tesisleri modern bir yapıya kavuşturdu. Ankara Büyükşehir Belediyesi de gerekli desteği vererek sentetik saha için çalışmaları hızlandırdı. Çok kısa zamanda Tandoğan Tesisleri, eski yıllarda olduğu gibi oyuncu fabrikası olacak. Kasım ayında tamamen bitmesini bekliyoruz. Ankaragücü’nün geleceği Tandoğan’da yatıyor.”

 

SARI-LACİVERT DIŞINDA RENK OLMAYACAK

 

“Bazı formalarımızdaki renklerden pek hoşlanmıyorum. Sezon başında yapılan formaları pek beğendiğimi söyleyemem. Bizim rengimizi temsil eden renklerden uzak duruyor biraz. Gelecek sezon bu konulara dikkat edeceğiz. Taraftarlarımızın memnun olmadığı bir forma olmayacak. Mesela, çubukla formamızda mavi renk var, bir daha böyle bir şey olmayacak. Sarı-Lacivert dışında bir rengi görmeyeceksiniz.”

 

BELEDİYELER İLE GÜÇLERİMİZ BİRLEŞEBİLİR

 

“Belediyelerden destek geldiği takdirde amatör branşlara yatırım yapabiliriz. İlerleyen dönemlerde amatör branşlarımızı çoğaltmak istiyoruz. Kısa dönemde olmasa da basketbol, voleybol ve hentbol takımlarımızı faaliyete geçirebiliriz. Bunların maliyetli branşlar olduğu söylemek lazım. Belediyeler ile güçlerimizi birleştirirsek bu projelerimizi hayata geçiririz. Yakın dönemde daha az maliyetli olan halter takımımızı kurduk. Amatör branşlara desteklerimiz sürecek.”

 

BEŞTEPE TESİSLERİ’NE İKİNCİ BİR KAPI YOLDA

 

Beştepe Tesisleri’ne de farklı bir hava getirerek, burayı daha modern bir yapıya kavuşturacağız. Ankaragücü’nün kendi stadının olması lazımdı. Onun içinde, kulüp binası ve müzemiz olması gerekiyordu. Ankaragücü olarak en az 20 sene gerideyiz. Beştepe Tesisleri ile ilgili çeşitli düşüncelerimiz var. Tesislerimiz büyük ancak Gençlerbirliği gibi Bahçelievler tarafına bakan çıkış kapımız yok. Uzun süreli görevde olursak oradan kapı açmak istiyoruz. Ayrıca tesisler içerisindeki yıllardır bir türlü bitmeyen binamızı da bitireceğiz. Tesislerimize özel bir isim vermeyi düşünmüyoruz. İsim verirsek bazı kişileri kırmış oluruz. İsimleri, Beştepe ve Tandoğan tesisleri olarak kalacak.”

 

BÜYÜK CAMİAYIZ, ONA GÖRE HAREKET ETMELİYİZ

 

“Gelecek sezonla ilgili düşüncelerimiz var ancak öncelikle bu sezonu sağ salim bitirmemiz gerekiyor. Mevcut takımımız, sezon başında kurulsaydı ilk 6 içinde olurduk. Gelecek sezon öncesi 1-2 takviye yaparsak ligi iyi bir konumda bitireceğimize inanıyoruz. Biz, büyük bir camiayız. Ona göre hareket edip planlar yapmalıyız. Uzun vadeli bir yönetim oluşturursak planlarımızı herkes görecek.”

Kaynak: Editör: Nihal BARIŞ
Etiketler: Ankaragücü, Fatih Mert, koronavirüs
Yorumlar
Haber Yazılımı