Beypazarı Bostancıları Odası başkanlığı olağan kongresi yapıldı

BEYPAZARI (BHA)- Beypazarı Bostancılar Odası Başkanlığı 13. olağan kongreye gitti.

Bostancılar odasının Fasıl mahallesindeki havuç yıkama ve paketleme tesisinde yapılan 13. olağan kongreye tek liste halinde gidilirken, Ahmet Gencer yeniden Bostancılar Odası Başkanlığına seçildi.

 

3 dönemdir Bostancılar Odası Kongresinde, Bostancılar Odası başkanlığına getirilen Gencer, kongre öncesinde yaptığı konulmasında şu ifadelere yer verdi:

“Kongreyi neden burada yapıyoruz, biliyormusunuz. Bu tesisi sizlere göstermek için. Yapılan bu tesisin Bostancılar odasının mülküdür ve çiftçimizim emrindeyiz. Tesisimiz, çiftçimize gerek havuç depolamada, gerek yıkamada, gerek paketlemede hizmet veriyor. Bu tesisi sislere göstermek üzere Kongremizi burada düzenledik. Her daim çiftçinin, bizim tabirle bostancımızın yanındayız ve arkasında durmaya devam edeceğiz.”

 

Gencer, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu tesisimiz, 10 dönüm arazi üzerine yapıldı. 1500 Metrekare kapalı alanı, 3 bin tok kapasiteli soğuk hava deposu ile havuç depolama ve Fide atım ünitesiyle sizlerin hizmetine sunduk. Bununla da kalmadık. 90 Hibeli olarak tesisimizin çatısına (GES) enerji santrali kuruyoruz. Bunun tutarı 2.2 Milyon TL. Hibe tutarı ise 2 milyon TL. Buradan yılda 500 bin Kilovatsaat enerji elde edilirken, yılda 1 milyon 200 bin TL de gelir elde etmiş olacağız. Bostancılar odasında değişim ve yenilenme süreci devam ediyor.” (Yaşar Tonbak)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu