BAŞKENTTE CEM ADRİAN VE SEVCAN ORHAN RÜZGÂRI ESTİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz olarak düzenlediği “Ankara Yaz Şenlikleri ve Yaz Konserleri” ile çok sayıda sanatçıyı Başkentlilerle buluşturmaya devam ediyor. Yenimahalle Vedat Dalokay Parkı’nda Cem Adrian, Beypazarı’nda ise Sevcan Orhan sevenleriyle bir araya geldi. Ayrıca Kent Orkestrası’nın sahne aldığı Beypazarı ve Yenimahalle’de panayır alanları da kuruldu.

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi, tarafından düzenlenen “Ankara Yaz Şenlikleri ve Konserleri” hız kesmeden devam ediyor.

  

 

Yaz boyunca çevre ve merkez ilçelerde birbirinden ünlü sanatçılarla açık hava konseri düzenleyen ABB bu defa, Yenimahalle Vedat Dalokay Parkı’nda Cem Adrian’ı, Beypazarı’nda ise Sevcan Orhan’ı Başkentlilerle buluşturdu.

 

 

CEM ADRİAN İZLENME REKORU KIRDI

Çeşitli kültür sanat etkinlikleri ile Başkentlilere keyifli anlar yaşatan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Vedat Dalokay Parkı’nda Cem Adrian’ı sevenleriyle buluşturdu. Kendi şarkılarının yanı sıra türkülere getirdiği özgün yorumlarla hayranlarını büyüleyen Cem Adrian, “Ankara’yı çok özlemiştim uzun zamandır gelemiyordum. Size çok teşekkürler ki şu an buradayım. Bizi o kadar güzel karşıladınız ki bunun karşılığını tam anlamıyla vereceğim hepinize söz veriyorum harika bir gece olacak. Hoş geldiniz” diye konuştu.

  

 

ABB TV ve Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya hesapları üzerinden de canlı olarak yayınlanan konser izlenme rekoru kırdı.

 

 

BEYPAZARLILARA SEVCAN ORHAN’DAN TÜRKÜ ŞÖLENİ

Beypazarı’nda sahne alan sanatçı Sevcan Orhan ise söylediği türkülerle dinleyenlere unutulmaz bir akşam yaşattı. Beypazarı’nda olmaktan ve konser vermekten oldukça memnun olduğunu söyleyen Sevcan Orhan, “Beypazarı’nda olmak benim için çok büyük bir keyif. ABB’ye ve Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a sevgilerimi ve selamlarımı iletiyorum. Çünkü o kültür ve sanata çok kıymet veren bir insan bu anlamda müzisyenlere çok değer veriyor. Beypazarlılar ile buluşmak benim için çok büyük bir keyif çok teşekkür ederim. Başkanımız başta olmak üzere tüm ekibine de teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

ÇOCUKLARA ÖZEL PANAYIR ALANI YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Ankara Kent Orkestrası’nın sahne aldığı Beypazarı’nda ve Yenimahalle’de çocukların aileleriyle birlikle eğlenceli vakit geçirmesi için de panayır alanları da kuruldu. Kukla oyunundan palyaçolara, yüz boyama etkinliğinden yarışmalara kadar birçok etkinliğin düzenlendiği panayır alanlarına çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi.

 

KONSERE 7’DEN 70’E YOĞUN İLGİ

  Açık hava konserlerini 7’den 70’e aileleri ile birlikte izlemeye gelen ve keyifli anlar yaşayan Başkentliler de memnuniyetlerini şu sözlerle dile getirdi:

– Zeynep Türkmen: “Çok mutluyum ücretsiz olduğu için geçenlerde para verip gitmiştim. Mansur Başkan’a çok teşekkür ederim.”

– Safa Eren Taşdemir: “Kahramanmaraş’tan Ankara’ya sınava geldim ve başarılı oldum. Bunu kutlamak için geldim. Daha önce Ankara’da bulunmamıştım ama gerçekten çok sevindik. Özellikle konserin ücretsiz olması bizi daha çok sevindirdi. ABB’ye çok teşekkür ederiz.”

– Hilal Uyar: “Bence güzel bir organizasyon çünkü gençlere hitap ediyor ve toplum olarak enerjisini yükseltiyor herkesin ve daha mutlu oluyor. Gayet güzel.”

-İsmail Şimşek: “22 yıldır Batıkent’te oturuyorum. Mansur Başkanımıza teşekkür ediyoruz böylesi güzel konserler düzenliyor.7’den 70’e herkes gelip izliyor. Vedat Dalokay Parkı Mansur Başkan gelene kadar atıl durumdaydı, çürümeye yüz tutmuştu etkinliklerle yeniden canlandı. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Sık sık konserler oluyor, gelip izliyoruz.”

-Ahmet Kızılay: “Yozgat’ta ikâmet ediyoruz ve bugün buraya misafir olarak geldik. İşim gereği haftanın 3-4 gününde Ankara ‘da bulunuyorum. Ama her geldiğimizde şunu bütün samimiyetimle söylüyorum ki ABB’nin yapmış olduğu hizmetlerden çok memnunuz. Her geçen gün gözle görülür değişiklikler meydana geliyor. Özellikle trafik eskiden çok kötüydü. Fakat son bir buçuk yılda daha da çözüldü dışarıdan birisi olarak gözlemleyebiliyoruz. ABB’nin bugün yapmış olduğu bu etkinlik bizim içinde bir sürpriz oldu. Katılmak ve misafir olmak istedik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

-Dilhan Bayraktar Alpay: “Mansur Başkanımıza bu konser için çok çok teşekkür ediyorum. Şehrimize en güzel sanatçıları getirip, bize bu imkânları tanıdığı için kendisine minnettarım. “

-Berna Karagöz: “Çok mutluyuz Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz bizi böyle bir konser etkinliğiyle buluşturduğu için. Belediyemizin hizmetlerinden çok memnunuz Başkanımızı çok seviyoruz.”

– Arzu Karasu: “Beypazarı’nda kurulan panayıra çocuğumu getirdim. Gayet eğlendi, ücretsiz olduğu için daha cazip geldi. Güzel bir etkinlik teşekkür ederim.”

-Cemile Kurban: “Beypazarı’nda oturuyorum. Panayıra çocuğumu getirdim Mansur Yavaş’a çok teşekkür ederiz. Memnun olduk. “

-Çiğdem Temiz: “Konserden çok memnun kaldık. Panayır da çocuklarımız için çok güzel oldu. Mansur Başkanımıza teşekkür ederiz.”

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde devam edecek konser programları ise şöyle:

 

19.08.2022 – CUMA

PANAYIR + KENT ORKESTRASI

AYAŞ  CUMHURİYET MEYDANI

20.08.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ( VELİ ERDEM KARAKÜLAH )

AYAŞ  CUMHURİYET MEYDANI

20.08.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ( MUSA EROĞLU )

MOGANPARK

26.08.2022 – CUMA

PANAYIR + KENT ORKESTRASI

GÜDÜL

27.08.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ( GÜLŞEN KUTLU )

GÜDÜL

27.08.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ( KORAY AVCI )

GAZİPARK

2.09.2022 – CUMA

PANAYIR + KENT ORKESTRASI

POLATLI ÇAMLICA CADDESİ İLE BAKIR SOKAĞIN BİRLEŞTİĞİ KÖŞE DEDEKORKUT MAHALLE KONAĞI ÖNÜ

3.09.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER (SONER SARIKABADAYI )

POLATLI ÇAMLICA CADDESİ İLE BAKIR SOKAĞIN BİRLEŞTİĞİ KÖŞE DEDEKORKUT MAHALLE KONAĞI ÖNÜ

3.09.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ECE SEÇKİN

GENÇLİK PARKI

9.09.2022 – CUMA

PANAYIR + KENT ORKESTRASI

HAYMANA CİMCİME MEYDANI

10.09.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ( ZARA)

HAYMANA CİMCİME MEYDANI

10.09.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ( FETTAHCAN )

GENÇLİK PARKI

16.09.2022 – CUMA

PANAYIR + KENT ORKESTRASI

ÇAMLIDERE CUMHURİYET CAD.

17.09.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ( ANKARALI YASİN)

ÇAMLIDERE CUMHURİYET CAD.

17.09.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ( SELDA BAĞCAN)

MAMAK 3. BÖLGE

21.09.2022 ÇARŞAMBA

PANAYIR + KONSER (MADRİGAL)

ÇANKAYA – ANITPARK

23.09.2022 – CUMA

PANAYIR + KENT ORKESTRASI

KALECİK BELEDİYESİ MEŞRAN TESİSLERİ ÖNÜ HALİT CEVRİ ASLANGİL MAH. 1 SOK. ÜZERİ

24.09.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ( Nurullah AKÇAYIR

KALECİK BELEDİYESİ MEŞRAN TESİSLERİ ÖNÜ HALİT CEVRİ ASLANGİL MAH. 1 SOK. ÜZERİ

24.09.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ( FUAT SAKA )

BATIKENT VEDAT DALOKAY PARKI

30.09.2022 – CUMA

PANAYIR + KENT ORKESTRASI

ELMADAĞ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ ÖNÜ

1.10.2022- CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ( DERYA BEDAVACI )

ELMADAĞ KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ ÖNÜ

1.10.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ( YAŞAR)

ÜMİTKÖY ARCADİUM OTOPARKI

7.10.2022 – CUMA

PANAYIR + KENT ORKESTRASI

NALLIHAN CUMHURİYET MEYDANI

8.10.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ( OĞUZ AKSAÇ)

NALLIHAN CUMHURİYET MEYDANI

8.10.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ( HÜSEYİN KÂĞIT )

SİNCAN HARİKALAR DİYARI

14.10.2022 – CUMA

PANAYIR + KENT ORKESTRASI

KAHRAMANKAZAN SALI PAZARI YERİ

15.10.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ( MUSTAFA ÖZARSLAN)

KAHRAMANKAZAN SALI PAZARI YERİ

15.10.2022 – CUMARTESİ

PANAYIR + KONSER ( GRUP YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ )

ANITPARK

 
 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu