BAŞKAN BASA ‘DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu Genel Başkanı ve Türk İnternet Medyası Birliği Kurucusu Dr. Süleyman Basa 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Zaferin 100. Yılı’nı kutlayan Başkan Basa

İstiklal Savaşımızın en büyük zaferi ve dönüm noktası olan 30 Ağustos Zaferi’nin 100.üncü yıldönümünü büyük bir iftihar ve gururla kutlamanın sevincini yaşıyoruz.
 
Vatan topraklarının işgalden ve millet iradesinin yabancı saldırısından kurtarıldığı destansı bir mücadele olan İstiklal Savaşımızın zaferle taçlandırıldığı bugün ortak değerimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı tarihtir.
 
Aziz milletimiz, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasında gösterdiği eşsiz kahramanlıklarla, vatanımızı ve milletimizi yok etmeye çalışanlara karşı birlik ve beraberlik ruhuyla, verdiği mücadeleyle büyük zaferi kazanmış ve bize bu güzel vatanı bizlere emanet etmiştir.
 
Ecdadımızın canları pahasına vermiş olduğu bu şanlı mücadele; sadece tarihimizin önemli bir dönüm noktası değil, aynı zamanda daha güçlü yarınlara yürüyüşümüzde de bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir
Gücünü ve bekasını birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimizin, tarih boyunca mukaddes değerler etrafında oluşturduğu bu kenetlenmenin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da karşılaşacağımız her türlü badireyi aşmamızı sağlayacağına yürekten inanıyorum.

Bu vesileyle, İstiklal Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bugüne kadar mukaddes değerler uğrunda canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. 
 
30 Ağustos Zafer Bayramı  milletimize kutlu olsun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu