Bakan Osman Aşkın Bak Hatay’da Depremzede Çocuklarla Bir Araya Geldi

Bakan Osman Aşkın Bak Hatay’da Depremzede Çocuklarla Bir Araya Geldi

HATAY – BHA

Hatay’a yaptığı ziyaret sırasında depremzede çocuklar ve amatör spor kulüpleriyle bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, şehrin spor tesislerindeki ihtiyaçlara dair talepleri dinledi. Eksikleri, ihtiyaçları ve talepleri not alan Bakan Bak, ihtiyaçları kısa sürede gidermenin gayreti içinde olduklarını ifade etti. Ak Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel de Hatay ziyareti sırasında Bakan Bak’a eşlik etti.

Çocukları spora teşvik etmenin ve spor kulübü yöneticilerinin önemine değinen Bakan Bak, şu ifadeleri kaydetti:

“Amatör kulüplerde yöneticilik yapan herkes çok kıymetli. Bir çocuğu sokaktan alıp oraya getirdin, ayağına futbol topu, basketbol topu verdin; karate elbisesi giydirdin, cübbe yaptırdın, bana göre çok kıymetlisin. Hele ki o çocuğumuz dünya şampiyonu, olimpiyat şampiyonu, Türkiye şampiyonu oldu, o zaman çok daha büyük gurur duyarız.”

“Yaraları Hep Beraber Saracağız”

Yaşanan depremlerin yaralarını hala sarmaya devam ettiklerini belirten Bakan Bak, “Büyük bir felaketten çıktık, büyük bir sorunla karşılaştık. Bu yaraları hep beraber saracağız. Bütün gücümüzle hepimiz burada olacağız, destek olacağız. Bu sorunları çözeceğiz” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu