Bakan Mahinur Özdemir Göktaş’tan Başkan Beyazgül’e Ziyaret

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş’tan Başkan Beyazgül’e Ziyaret

ŞANLIURFA – BHA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 2023 Şehir Buluşmaları programı kapsamında Şanlıurfa’ya geldi. Bakan Özdemir Göktaş, program öncesi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü makamında ziyaret etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Cumhurbaşkanı Danışmanı Mehmet Kasım Gülpınar, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Cevahir Asuman Yazmacı ile meclis üyeleri tarafından karşılanan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’a kentte kadınlara yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ziyareti sırasında Bakan Özdemir Göktaş’a Başkan Beyazgül tarafından Balıklıgöl tablosu hediye edildi.

 

Başkan Beyazgül, ‘’Kadınlara Pozitif Ayrımcılık’’

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Kadın Destek Merkezlerinde kadınlara yönelik birçok alanda faaliyet gösterdiklerini ve yaşlı insanların mağdur olmaması için yeni bir konut projesini hayata geçirdiklerini anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Kadın Aileye yönelik, kadın merkezlerimizle hizmet veriyoruz. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak bir proje daha geliştirdik. Ev ziyaretlerimiz sırasında yaşlı insanlarla karşılaşıyoruz. Yaşlı kadınlarımız var ve bu kadınların mağdur olmaması için çalışma yapıyoruz. Yaşlı insanlarımız için 2+1 ve 1+1 ev projemiz var ve bu projemiz de yükselmeye başladı. Kadın ve Aile Hizmetleri ile Sosyal Yardım Daire Başkanlığımız sürekli sahada yer alıyor’’ dedi.

 

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, ‘’Peygamberler Şehrinde Olmaktan Mutluyum’’

Peygamberler şehri Şanlıurfa’da olmaktan son derece mutlu olduğunu ve daha önceleri de Şanlıurfa’ya geldiğini anlatan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ‘’Şanlıurfa’ya ilk defa gelmiyorum ama Şanlıurfa’ya her geldiğimde bu güzel şehri, Peygamberler ocağında, Peygamberler şehrinde bulunmaktan ayrıca mutluluk duyuyorum. Önümüzde bir belediye seçimi var. Şehir Buluşmaları kapsamında Şanlıurfa’ya gelmiş bulunmaktayım. Bundan sonra da ara ara ziyaretler gerçekleştirilecek’’ dedi.

 

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş’tan Başkan Beyazgül’e Övgü

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin kadınlara yönelik yaptığı çalışmaları memnuniyetle izlediklerini anlatan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ‘’Belediyemizin çalışmalarını gerçekten memnuniyetle izledim. Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma adına güzel örnekleriniz var ve aynı zamanda kadınlara yönelik çeşitli merkezlerde de güzel çalışmalarınız var. Bizlerde bir takım açılışlarımızı gerçekleştireceğiz. Burada ki Şanlıurfa’nın halkı için, vatandaşlarımız için elimizden gelen en azından Bakanlığımız kapsamında üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Aynı zamanda bir deprem bölgesisiniz. Öncelikle geçmiş olsun. Kayıplarımız için başınız sağ olsun, Rabbim bir daha da böyle afetler yaşatmasın. İnşallah bundan sonra da el ele verip, bu sıkıntıların üstesinden geleceğiz’’ diye konuştu.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu