Bakan Kasapoğlu, Başkan Büyükekşi’ye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulunun toplantısı sırasında yaşanan silahlı saldırı sebebiyle, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

TFF’nin Riva’daki tesislerinde gerçekleşen ziyarette TFF Başkan Vekilleri Murat Aksu, Yusuf Günay ve Yalçın Orhan ile Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Müslüm Özmen de hazır bulundu. Görüşme öncesinde Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Başkan Mehmet Büyükekşi, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

Bakan Kasapoğlu, “Başta Başkanımız, yönetim kurulu ve TFF’nin kıymetli çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. En büyük tesellimizi bu menfur saldırı sonucu kimsenin zarar görmemesi. Rabbim bütün kötülüklerden muhafaza etsin. Konu ilk andan itibaren Cumhurbaşkanımızın dahiliyle, İçişleri Bakanımız ve Emniyet Güçleri inceleniyor ve iki saldırgan da dün akşam yakalandılar. Onların sorguları devam ediyor. Az önce İçişleri Bakanımızla konuştum. Hem silahlarının alındığını hem de sorgularının devam ettiğini iletti. İki saldırgana ilaveten onlarla ilişkisi tespit edilen iki kişinin daha sorgulanmaya alındığını söyledi. Konu tüm detayları incelenerek en kısa zamanda açıklığa kavuşturulacak. İnşallah bir daha böyle menfur konuların yaşanmaması adına tüm çalışmalar el birliği ile ortaya konulacak. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür eden TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Dünden itibaren başta Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanı Yardımcımız, bakanlarımızı, telefonla arayanlar, buraya gelenler, şimdi de Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu ziyarete gelerek geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Menfur saldırıyı kınıyoruz. TFF olarak bundan sonraki çalışmalarımıza hız kesmeden kararlılıkla, doğru bildiğimiz her şeyi yaparak yönetim kurulumuzla birlikte devam edeceğiz. Türk futbol kamuoyunun bu hain saldırıyı da dikkate alarak özellikle holiganizmden uzaklaşıp, fair-play içerisinde davranmalarını istiyorum” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu