Avukatlar, Tokatlı kadınları şiddete karşı bilinçlendirmek için çalışma yaptı

Avukatlar, Tokatlı kadınları şiddete karşı bilinçlendirmek için çalışma yaptı.

Hüseyin Kömür  BHA-TOKAT

Kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, avukatlar, kadınlara şiddete maruz kalmaları durumunda neler yapmaları gerektiği konusunda bilgiler verdi. Ayrıca, şiddet mağdurlarına destek sağlamak ve toplumda bu konuda bilincin artmasına katkıda bulunmak amacıyla karanfiller de dağıtıldı.

Avukat Büşra Çorman, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü. Bu önemli günü, kadına yönelik şiddeti önlemek, bilinç oluşturmak ve dayanışma içinde olmak adına bu etkinlikle kutlamak istedik. Kadına şiddet, insanlık suçu olarak kabul edilmeli ve toplumun her kesimi bu konuda duyarlı olmalıdır. Biz de bu etkinlikle, kadınlara şiddete karşı durmaları için bilgiler vererek destek olmaya çalıştık” dedi.

 

Etkinlikte, cadde üzerindeki kadınlara broşürler dağıtılarak, şiddet mağdurlarının başvurabileceği hukuki destek noktaları hakkında bilgiler verildi. Ayrıca, katılımcılara, şiddetle mücadelede duyarlılığı artırmak amacıyla sosyal medya ve diğer iletişim araçlarıyla kampanya bilgileri de sunuldu.

 

Tokatlı kadınlar, etkinlik boyunca avukatlarla sohbet ederek sorularını sorma fırsatı buldular. Kadın Hakları Komitesi üyeleri, bu tür etkinliklerin devam edeceğini ve toplumun kadına yönelik şiddete karşı duyarlılığını artırmaya yönelik çabalarını sürdüreceklerini belirttiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu