AVRUPA’DA OLMAK BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Mavi-beyazlı ekipte istikrarlı bir çizgi yakaladıklarını belirten deneyimli teknik adam, “Bu kulüp, kupalar kazanmış, her zaman yaptığı yatırımlarla Ankara’yı heyecanlandırıp, başkentte basketbol ateşinin yanmasını sağlamıştır” diye konuştu.

 

 

Basketbol Erkekler Süper Ligi’nin Başkent temsilcilerinden Türk Telekom’un Başantrenörü Burak Gören, kulübü ile sözleşmesini yenilerken, gelecek sezon hem lig hem de Avrupa’da elde ettikleri başarıları tekrarlamak istediklerini söyledi.

 

Türk Telekom’un sadece basketbolda değil Ankara sporunda çok önemli bir marka olduğunu dile getiren Gören, “Telekom, uzun yıllardır, hem Avrupa kupalarında hem de Türkiye Liginde çok ciddi hizmet veren ve geçmişinde önemli başarıları olan tarihi bir kulüp. Ligde final oynayan, Türkiye ve Cumhurbaşkanlığı Kupalarını kazanan, her zaman yatırımlarıyla Ankara’yı heyecanlandırıp, başkentte basketbol ateşinin yanmasını sağlayan bir kulüp” dedi.

 

Geçen sezon ellerinde olmayan nedenlerle bazı sıkıntılar yaşadıklarını ve çok zorlu bir süreçten geçerek lige başladıklarını hatırlatan Gören, şöyle konuştu:

 

“Buna rağmen çok istikrarlı bir sezon oynadık. Sadece ligin ilk yarısında bir düşüşümüz oldu. Çabuk toparlayıp eski gücümüze kavuştuk. Avrupa’da, hafızalardan silinmeyecek tarihi bir sene geçirdik. Ligin kesintiye uğradığı dönemde, Şampiyonlar Ligi’nde son 8’e kaldık. Belki de Ankara’ya, bir Avrupa şampiyonluğu getirebilecek konumdaydık. Türkiye Kupası yarı finalinde, son saniye topuyla Avrupa’nın en büyük takımlarından biri olan Fenerbahçe’ye yenildik. Bir anlamda, kupa elimizden kayıp gitti. Ligde de play-off yarışı içindeydik. Lig tamamlansa, fikstür avantajıyla, ligi ilk 6’da bitirebilecek durumdaydık. Sadece geçen seneyi değil, son üç seneyi düşündüğümüzde, ne yaptığını bilen, mütevazı bütçelerle yola çıkan ve potansiyelini ortaya koyan Türk Telekom, bir basketbol markası oldu. Kulübümüze ve Ankara’ya çok ciddi hizmetler verdiğimiz için mutlu ve gururluyuz. Bu sayede geleceğe güvenle bakabiliyoruz.”

 

 

AVRUPA’DA OLMAK BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

 

“Türk Telekom mazisiyle, kazandırdıklarıyla çok önemli bir kulüp. Ankara sporuna uzun yıllardır hizmet veren lokomotif isimlerden. Önemli başarılara ulaşmış bir takım. Ligle birlikte Avrupa kupalarında da başarıyı kovalayan bir kulüp. Şampiyonlar Ligi Avrupa’nın yükselen değerlerinden bir tanesi. Önceki yıllarda Euro Cup’la birlikte ikinci kupa gibiydi. Bu seneki yatırımlarla çok önemli bir kupa haline geldi. Geçen sene Şampiyonlar Ligi’nde son 8’e kaldık. Bıraktığımız yerden devam ederek, inşallah Ankara’ya Avrupa şampiyonluğu getireceğiz. Önümüzdeki sene tekrar Şampiyonlar Ligi platformunda Ankara’yı başarıyla temsil etmeye çalışacağız. Kulübün vizyonu ve hedefi açısından Avrupa kupasında oynamak bizim için değerli.”

 

 

SEYİRCİ AVANTAJI ORTADAN KALKTI

“Finallerde, Ankara seyircisi olmadan oynamak dezavantaj olacak. Bıraktığımız noktada takım çok formdaydı. Oyuncular, Avrupa şampiyonluğuna inanmıştı ve sonuna kadar gidebileceğini düşünüyordu. Dijon-Novgorod galibiyle, Ankara’da ev sahibi avantajıyla karşılaşacaktık. Bu avantaj ortadan kalktı. Statü değişikliği ile Ankara’da oynama şansımız kalmadı. 8’li final bir ülkede, bir şehirde, tek maç üzerinden oynanacak. İnşallah seyircili olur. Ankara seyircisine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Vizyonumuz gereği en büyük hedeflerimizden biri markamızı seyirciyle buluşturmaktı. Önümüzdeki yılda, inşallah hem ligde hem Avrupa’da, Ankara seyircisiyle bütünleşmiş bir takım olacağız.”

 

 

ALTYAPIYA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

 

“Burada 4. sezona başlıyorum. Kulüp ve teknik ekip adına bu çok önemli. Güven, sevgi ve saygıya dayalı istikrarlı bir ortamda olduğumuzu düşünüyorum. Mart’tan itibaren önümüzdeki sene ile ilgili yapılanmayı ve düşüncelerimizi ortaya koymaya başladık. Yönetime de bunun için teşekkür ederim. Yerli oyuncularla başladık. Muhammed ile tekrar anlaştık. Galatasaray’dan Can, Beşiktaş’tan Samet ve son olarak da Afyon’da çok iyi bir sezon geçiren Erdi’yi kadromuza kattık. 3 yıldır bizimle olan Efe Beşok ve Can Bayrak gibi gençlere rol vermeye, bu oyuncuların kendilerini göstermelerine fırsat tanıyacağız. Bu seviyede bir takımda belki de ilk defa 2000-2004 yılları arası doğumlu oyuncular yer alacak. Telekom’un geniş kadrosunda, 16 yaşında, altyapımızdan yetişen bir oyuncumuzu da görebileceğiz. Dolayısıyla 17-23 yaş arasında 6 oyuncu Telekom’da olacak.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu