AVM’LERE KÜTÜPHANE HAZIRLIĞI

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ankara Milli Kütüphane Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Etkin Kütüphane Projesi İl Halk Kütüphane Müdürleri Koordinasyon Toplantısı ve Proje Tanıtım Etkinliği’ açılış törenine katıldı.

 

Kütüphanelerde düzenlenen etkinliklerin kullanıcıların bağını güçlendirdiğini ve potansiyel kullanıcılara ulaşmada etkili olduğunu belirten Bakan Ersoy, “Etkin Kütüphane Projesi, kütüphanelerimize olduğu kadar bizimle çalışarak projeler hayata geçiren tüm kurumlara da en üst düzeyde fayda sağlayacak” dedi.

 

Etkin Kütüphane yaklaşımı ile kütüphanelere yeni bir ivme kazandırmayı amaçladıklarını belirten Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu ise “AVM’ler içine kütüphaneler açmak için hazırlıklarımız sürüyor” dedi. Kütüphanelerin, gelenek ve görenekleri tiyatro, drama ve kurslar yoluyla aktaran mekânlar olarak görülmesi gerektiğine dikkat çeken Turşucu, bunun için kurumlarla sıkı iş birlikleri yapacaklarını ifade etti. Kütüphanelere talebin artmaya başladığını dile getiren Turşucu, “Talepteki bu değişim bizler için değişim motivasyonunu beraberinde getiriyor. 100’e yakın kütüphanenin mesaisini uzattık, 40’a yakını ise 7/24 hizmet veriyor” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu