ATO’DAN SAĞLIKLI TİCARET İÇİN “KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ”

ANKARA TİCARET ODASI (ATO) TÜM DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALAN VE HIZLA YAYILAN KORONAVİRÜS TEHLİKESİNE KARŞI BAŞTA ATO ÜYELERİ VE PERSONELİNİ KORUMAYA YÖNELİK BİR DİZİ TEDBİRİ UYGULAMAYA KOYDU.

 

-ATO’NUN 27-28-29 MART TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRMEYİ PLANLADIĞI “28. DÖNEM MECLİS ÜYELERİ EKONOMİK İSTİŞARE TOPLANTISI” İLE KURUM İÇİ VE DIŞINDA YAPILACAK TÜM TOPLANTI, EĞİTİM, SEMİNER, ÇALIŞTAY VE ORGANİZASYONLAR KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA ERTELENDİ.

 

-ATO BİNASI DÜZENLİ OLARAK DEZENFEKTE EDİLİRKEN, BİNA İÇERİSİNDE ÇEŞİTLİ ALANLARA EL DEZENFEKTANLARI YERLEŞTİRİLDİ. ATO PERSONELİNDEN KRONİK RAHATSIZLIĞI OLANLAR İLE 60 YAŞ ÜSTÜ VE 12 YAŞ ALTI ÇOCUĞU OLAN KADINLAR 2 HAFTA İDARİ İZİNLİ SAYILACAK.

 

-ATO BAŞKANI BARAN, “ANKARA TİCARET ODASI OLARAK HÜKÜMETİMİZİ DESTEKLEYEREK ODAMIZDA KORONAVİRÜS TEDİRLERİMİZİ UYGULAMAYA KOYDUK. TİCARETİN DE HAYATIN DA DEVAM EDEBİLMESİ İÇİN MAKSİMUM HİJYEN KURALLARINA UYUYORUZ”

 

 

17 MART 2020-Ankara Ticaret Odası (ATO), 2019 Aralık ayında Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve süreç içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan ve hızla yayılan koronavirüs tehlikesine karşı başta ATO üyeleri ve personelini korumaya yönelik bir dizi tedbiri uygulamaya koydu.

 

Ankara Ticaret Odası’ndan yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs riskini en aza indirmek amacıyla alınan tedbirler sıralandı. Bu kapsamda, Ankara Ticaret Odası’nın 27-28-29 Mart tarihlerinde ikincisini gerçekleştireceği “28. Dönem Meclis Üyeleri Ekonomik İstişare Toplantısı” ile kurum içi ve dışında yapılacak tüm toplantı, eğitim, seminer, çalıştay ve organizasyonlar ertelendi.

 

-TOPLANTILAR TELEKONFERANSLA-

 

Hükümetin aldığı tedbirler de dikkate alınarak, insanların kapalı ortamlarda uzun süre bir arada bulunmalarının önüne geçmek amacıyla Yönetim Kurulu toplantıları başta olmak üzere Komite, Komisyon ve Çalışma Grubu toplantılarının telekonferansla yapılması, toplantı tutanaklarına elektronik imza atılması kararlaştırıldı.

 

-12 YAŞ ALTI ÇOCUĞU OLAN KADIN ÇALIŞANA İDARİ İZİN-

 

Tedbirler kapsamında Ankara Ticaret Odası personelinden kronik hastalığı olanlar ile 60 yaş üstü çalışanlar ve 12 yaş altı çocuğu olan kadın çalışanların iki hafta süreyle idari izinli sayılması karara bağlandı.  

 

-BİNA İÇİ HİJYEN-

 

Ankara Ticaret Odası’nın üyelere hizmet veren birimleri başta olmak üzere ATO üyelerinin ve personelinin işlemlerini sağlıklı ve güvenli ortamda yapabilmesi için hizmet binası içinde yer alan gişeler, merdivenler, trabzanlar, tuvaletler, turnikeler, girişler, araçlar ve daha pek çok ortak kullanım alanı ekipler tarafından virüs ve bakterilere karşı düzenli olarak dezenfekte ediliyor.

 

-BİREYSEL HİJYEN-

 

Bina içerisinde çeşitli alanlara yerleştirilen ve ATO personelinin masalarına dağıtılan el dezenfektanları ile üye ve personelin el hijyeni sağlanırken; Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan afiş ve broşürler sayesinde bilgilendirme yapılıyor. Hizmet binası içinde ve dışında yer alan led ekranlarda Sağlık Bakanlığı’nın bilgilendirici filmleri oynatılıyor. Ankara Ticaret Odası’nda kurum içinde yiyecek ve içecek servislerinde de tek kullanımlık bardak ve tabaklar kullanılmaya başlandı.

 

-KORONA FIRSATÇILARINA ATO TEDBİRİ-

 

Ankara Ticaret Odası (ATO) virüs salgını korkusundan faydalanarak fırsatçılık yapmak isteyenlere karşı da tedbir uygulamaya koydu. Vatandaşlar başta gıda olmak üzere ürün fiyatlarına spekülatif zam yaptığı tespit edilenleri ATO’nun web sitesinden, (312) 201 82 55 numaralı telefondan, (312) 201 82 56 numaralı fakstan ya da disiplin@atonet.org.tr e-posta adresinden ATO Disiplin Kurulu’na bildirebilecek.

 

-ATO ÜYELERİNE ON-LİNE EĞİTİM-

 

Ankara Ticaret Odası, çeşitli başlıklar altında ATO binası içinde ya da paydaş kuruluşların salonlarında gerçekleştirdiği tüm eğitimleri, yapım hazırlıkları devam eden eğitim portalı üzerinden on-line olarak gerçekleştirecek.

 

Fiziki olarak bir araya gelmek zorunda kalmadan eğitim alan ATO üyeleri başta olmak üzere vatandaşlar, zamandan tasarruf sağlayarak mesleki deneyimlerini ve yetkinliklerini artırarak, kariyer geliştirme ve iş verimini artırma imkânına kavuşacak.

 

-ATO BAŞKANI BARAN-

 

Küresel boyutta mücadele edilen koronavirüsün Türkiye’de yayılmasını engellemek için tüm kurum ve kuruluşlar ile bireylere görev düştüğünü kaydeden Baran, “Ankara Ticaret Odası olarak hükümetimizi destekleyerek Odamızda koronavirüs tedirlerimizi uygulamaya koyduk. Ticaretin de hayatın da devam edebilmesi için maksimum hijyen kurallarına uyuyoruz” dedi. Baran, eğitim faaliyetlerini aksatmamak için, eğitimlerin on-line yapılacağı web portalı hazırlıklarının süratle devam ettiğini belirterek, “Bu süreci iyi değerlendirip, krizi faydaya çevirip üyelerimize ve vatandaşlarımıza istedikleri her yerden ulaşabilecekleri ve istedikleri eğitimleri alacakları bir portalı en kısa zamanda hizmete alacağız” diye konuştu.

 

Baran, koronavirüs salgınının en kısa sürede sonlanmasını diledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu