ATO ÜYELERİNE ONLİNE EĞİTİM DESTEĞİ

ANKARA TİCARET ODASI, ÜYELERİNİN KORONAVİRÜSLE DEĞİŞEN KOŞULLARDA İŞLERİNİ VE TİCARİ KABİLİYETLERİNİ GELİŞTİREBİLMELERİ İÇİN İHTİYAÇ DUYDUKLARI BİLGİ VE BECERİLERİ SAĞLAYACAK ONLİNE BİR EĞİTİM PLATFORMU KURDU.

 

 

“ANKARA TİCARET AKADEMİSİ” ADIYLA HİZMET VERECEK PLATFORM SAYESİNDE  ATO ÜYELERİ, YENİ İŞ YAPIŞ BİÇİMLERİ İLE YENİLİKÇİ ÇÖZÜM ÜRETMEYİ ÖĞRENEBİLECEK.

 

 

ATO BAŞKANI BARAN: “TİCARİ HAYATI PANDEMİYE KARŞI EĞİTİMLE KORUYACAĞIZ”

 

 

BARAN: “KORONAVİRÜSÜN, ÜRETİM VE TİCARETİN AKCİĞERLERİNE TESİR ETMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”

 

 

26 MAYIS 2020- Başkent ekonomisini geliştirmeye yönelik çeşitli çalışmalara imza atan Ankara Ticaret Odası (ATO) koronavirüsle tüm ezberleri değişen dünya ekonomisindeki yeniliklere üyelerini hazırlayabilmek için online bir eğitim platformu kurdu. “Ankara Ticaret Akademisi” adıyla hizmete başlayan platform sayesinde ATO üyeleri, yeni iş yapış biçimleri ile yenilikçi çözümler üretmeyi öğrenebilecek. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, “Ticari hayatı pandemiye karşı eğitimle koruyacağız” dedi.

 

 

ATO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Mayıs ayı itibariyle hizmete giren “Ankara Ticaret Akademisi” ATO’nun 160 bin üyesine ticaretin değişen koşullarında ihtiyaç duyduğu tüm alanlarında eğitim verecek. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) işbirliğiyle geliştirilen 100’ü aşkın dersin yer aldığı platformda ATO üyeleri zaman ve mekan sınırı olmadan, istediği her yerden online bağlantı ile uzaktan eğitim programları içeriklerinden yararlanabilecek.

 

 

ATO üyelerinin 7 gün 24 saat kendi seçecekleri zaman diliminde ATO’nun web sitesinden atoegitim.atonet.org.tr adresi üzerinden  ulaşabileceği uzaktan eğitim platformunda, tasarımdan girişimciliğe, teknolojiden iş yönetimine, sosyal medya yönetiminden kriz yönetimine, iş sağlığı ve güvenliğinden verimlilik araçlarına, dijital pazarlamadan iletişim becerilerine, kişisel gelişimden sağlıklı ve güvenli iş yeri eğitimlerine kadar çeşitli konularda başlıklar bulunuyor.

 

 

Online eğitim programlarına akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar üzerinden katılarak en fazla 3 saat süren ücretsiz dersleri tamamlayan ATO üyeleri, ODTÜ tarafından hazırlanan online sertifikalarını ücretsiz olarak alabilecek.

 

 

  “TİCARETİN YÜKSEK EĞİTİMİ ATO’DA 

 

 

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO’nun üyelerine ihtiyaç duyduğu her alanda eğitim verdiğini söyledi. 

 

 

 

Koronavirüsün ticaret ve ekonomik hayattaki etkilerini en aza indirmek için Oda olarak tüm imkânlarını seferber ettiklerini kaydeden Baran “Koronavirüsün, üretim ve ticaretin akciğerlerine tesir etmesine izin vermeyeceğiz. Üretim, ticaret, eğitim için 7 gün 24 saat üyelerimize hizmete hazırız” dedi.

 

 

 

Baran sözlerine şöyle devam etti: “Koronavirüs tedbirleri kapsamında online olarak sunduğumuz eğitimlerimiz sayesinde salgın sonrası üyelerimizi bir adım ileriye taşımak istiyoruz. Üyelerimizin tümünü ATO’nun online eğitim platformunu kullanmaya davet ediyorum.” dedi.

 

 

 

Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği (TEGEP) tarafından “Toplumsal Katkı Sağlayan Gelişim Projeleri” kategorisinde birincilik ödülü alan eğitimlerin yer aldığı Ankara Ticaret Akademisi online eğitim platformu üzerinden ATO üyelerine ücretsiz olarak sunulan eğitimlerden bazıları şunlar:

 

 

 

–              Dijital Pazarlama

–              İnternet Güvenliği

–              Dijital Promosyon Materyalleri Hazırlama

–              Müşteri İlişkileri

–              Genel İş Sağlığı ve Güvenliği

–              Kriz Yönetimi

–              Stres Yönetimi

–              Kobilerde Markalaşma

–              Kobilerin Yararlanabileceği Destekler

–              Doğru Pazarlama İletişimi

–              İşiniz İçin Sosyal Medya

–              Girişimcilik

–              İnovasyon

–              Yiyecek İçecek Servisi

–              İşe Alma Süreçleri

–              Robotik Proglamlama

–              Photoshop Teknikleri

–              Tasarım Odaklı Düşünme

–              Vitrin Tasarımı

–              2B/3B Tasarım

–              Web Tasarım Araçları

–              Programlama Dilleri

–              Ofis Uygulamaları

–              Bulut Teknolojileri

–              Verimlilik Araçları

–              Bilgi Güvenliği

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu