ATO KAYNAKLARINI “NEFES KREDİSİ” İÇİN SEFERBER ETTİ

ATO ÜYELERİ, ATO’DAN ÜCRETSİZ ALACAKLARI FAALİYET BELGESİ İLE BAŞVURARAK YILLIK 7,5 FAİZLE 50 BİN LİRA İLE 100 BİN LİRA ARASINDA KREDİ KULLANABİLECEK.

 

 

ATO BAŞKANI BARAN: “NEFES KREDİSİ’NE EN FAZLA KATKI SAĞLAYAN ODA OLMAKTAN GURUR DUYORUZ.

 

 

27 Nisan 2020-Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) Covid-19 salgınından olumsuz etkilenen sektörlere destek olmak ve ticaretin devamını sağlamak üzere bütün kaynaklarını seferber ettiği “Nefes Kredisi” başladı. Oda üyeleri, ATO’dan ücretsiz alacakları Faaliyet Belgesi ile başvurarak yıllık 7,5 faizle, 50 bin lira ile 100 bin lira arasında kredi kullanabilecek. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, dördüncü kez üyelere nefes olduklarını belirterek, “Nefes Kredisi’ne en fazla katkı sağlayan Oda olmaktan gurur duyuyoruz. Üyelerimizin yanındayız” dedi.

 

 

ATO geçen yıllarda üç kez gerçekleştirdiği KOBİ finansman projesi “Nefes Kredisi”ne Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde yeniden başladı. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’in imzasıyla devreye giren Nefes Kredisi’nde işletmelere 6 milyar TL’nin üzerinde kaynak aktarılacak.

 

 

-2020 YILINDA ÖDEME YOK-

 

 

2020 yılının tümünde anapara ya da faiz ödemesinin yapılmayacağı Nefes Kredisi, 2021 yılında 12 eşit taksitle ödenecek.  7,5 faizle verilecek kredi 50 bin ila 100 bin TL arasında değişecek. Denizbank’ın aracılık ettiği Nefes Kredisi’nde, Kredi Garanti Fonu (KGF) Hazine desteğiyle kefil olacak.

 

 

-“ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ”

 

 

ATO Başkanı Gürsel Baran, tüm dünyanın aynı anda mücadele ettiği Covid-19 salgınının ticari hayata etkilerini asgariye indirmek için çalıştıklarını belirterek, “Bugüne kadar üyelerimizin tüm taleplerinin takipçisi olduk. Bugün de üyelerimizin finansman ihtiyacına katkı sağlayacak Nefes Kredisi’ne en fazla kaynak ayıran Oda olmaktan gurur duyuyoruz. Üyelerimizin yanındayız” dedi.

 

 

Kredi başvurusu için sadece ATO’dan alınacak Faaliyet Belgesi’nin yeterli olacağını kaydeden Baran, “Üyelerimiz web sitemiz üzerinden başvurarak “Nefes Kredisi başvurusu içindir” ibareli faaliyet belgelerini https://e-tahsilat.atonet.org.tr/ adresi üzerinden ücretsiz olarak temin edebilirler” diye konuştu. Baran, üretimin, ticaretin ve istihdamın devamı için çalışmayı sürdüreceklerini söyledi.

 

 

-NE KADAR KREDİ KULLANILABİLECEK?-

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile KGF arasında imzalanan protokol çerçevesinde 3 milyon TL ve altında cirosu olan işletmeler azami 50.000 TL, 3 milyon TL ile 25 milyon TL (dâhil) arasında cirosu olan işletmeler azami 100.000 TL kullanabilecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu