ATO İLE VAKIF KATILIM ARASINDA BANKACILIK İŞLEMLERİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Ankara Ticaret Odası üyelerinin ağırlıklı olarak finansman ve tahsilat sorunu yaşadıklarını belirterek, bu sorunlara çözüm üretebilmek için Vakıf Katılım Bankası ile Bankacılık İşlemleri Protokolü imzaladıklarını söyledi. Baran, “Garantili Fon Transferi, ticarette problemleri sıfırlayan modern bir ödeme sistemi. Biz bundan sonra ticaretimize bakacağız, satışımızı, ticaretimizi, üretimimizi ihracatımızı düşüneceğiz, ödeme işlemleri Vakıf Katılım’ın işi” dedi.

 

 

Ankara Ticaret Odası ile Vakıf Katılım Bankası arasında Bankacılık İşlemlerini kapsayan protokol ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ile Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü Osman Çelik tarafından imzalandı. ATO Duatepe Hizmet Binası’nda gerçekleşen imza töreninde konuşan Baran, Ankara’nın ticaretini ve ekonomisini yakından ilgilendiren kıymetli bir anlaşma imzalamaktan dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

 

 

“160 BİN ÜYEMİZE DAHA İYİ HİZMET ETMİŞ OLACAĞIZ”

Tacirlerin en büyük sıkıntısının finansman ve tahsilat olduğunu kaydeden Baran,  Vakıf Katılım Bankası’nın Garantili Fon Transferi uygulamasıyla tüccarların sıkıntılarının çözüme kavuşacağını söyledi. Baran, “Biz ticaretimizi yapıyoruz, malımızı satıyoruz ama sonrasında tahsilatla ilgili problemler yaşıyoruz. Garantili Fon Transferi bu problemleri aşan, sıfırlayan, sonlandıran modern bir ödeme sistemi. Biz bundan sonra ticaretimize bakacağız, ödeme işi Vakıf Katılım’ın. Biz sadece satışımızı, ticaretimizi, üretimimizi, ihracatımızı düşüneceğiz. Garantili Fon Transferi ticaret yaparken ödemeyle ilgili tereddütleri ortadan kaldıran, karşı tarafı rahatlatan, ticareti geliştiren, genişleten bir sistem. Ticarette yaşadığımız sıkıntıların hepsi tespit edilmiş ve bu sıkıntıların bertaraf edilmesiyle ilgili bütün önlemlerin alındığı bir ödeme sistemi oluşturulmuş” dedi. Baran, ATO’da göreve başladıkları günden bugüne bütün dertlerinin üyelerin işlerini kolaylaştırmak olduğunu ifade ederek, “Vakıf Katılım’ın desteği sayesinde 160 bin üyemize daha iyi hizmet etmiş olacağız” diye konuştu.

 

 

“ALACAK TAHSİLATI SORUNU ORTADAN KALKACAK”

 Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü Osman Çelik de yaptığı konuşmada Vakıf Katılım olarak 6 yıllık genç bir banka olmalarına rağmen 140 şubeyle reel sektörün finansman ihtiyacını karşılamak için faaliyetlerini gösterdiklerini söyledi. Hem katılım bankacılığı hem de Türkiye’deki bankalar içerisinde ödenmiş sermayesi güçlü bankalardan biri olduklarını kaydeden Çelik, “Bankacılık sermaye demek. Büyüme iştahınız ne kadar büyük olursa olsun, sermaye yapınız güçlü değilse bunu devam ettirmeniz mümkün değil. Her yıl 35 yeni şube açma hedefimiz var. Böylece bir taraftan Kobilerimize, iş dünyamıza yaklaşma fırsatı bulduğumuz gibi istihdama da katkı sağlıyoruz. Bugünkü anlaşma ile beraber ATO üyeleri ve KOBİ’lere hizmet vererek, Garantili Fon Transferi uygulamamızı yaygınlaştırmış olacağız. Ekonominin dalgalı olduğu dönemlerde alacak tahsilatı ile finansmana erişim sorununu ortadan kaldıracak bir imkânı üyelerinize sunacağız. Garantili Fon Transferi aynı zamanda bölünebilir bir ödeme aracı da. KOBİ’lerimiz bu sistemle alacaklarını parçalara bölerek kendi ödemelerinde kullanabilir. Tahsilat sorunu da yok çünkü arkasında Vakıf Katılım’ın ödeme garantisi var. Bir nevi dijital teminat mektubu hüviyetinde bir uygulama. Bu anlaşmayla birlikte biz üye iş yerlerimize teminat mektubu, indirimli kiralık kasa, dijital kanallardan ücretsiz EFT havale işlemleri, avantajlı POS oranları, sigorta poliçelerinde rekabetçi prim bedelleri ve dış ticaret işlemlerinde aracılık etme imkânlarını da sunacağız” dedi.

 

 

4İ İLE EKONOMİYE DESTEK

Vakıf Katılım Genel Müdürü Çelik, Türkiye’nin ekonomik anlamda sürdürülebilir büyümeyi yakalayabilmesi, gelir dağılımı ve bölgesel gelişmişlikte daha iyi noktaya gelebilmesi için büyük bir sorumlulukla çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Sanayi ve ticaret odalarımızla, organize sanayi bölgelerimizle yatırımların ve üretimin kesintiye uğramaması için iş ortaklığı yaklaşımıyla destekliyor, işletmelerimizin yanında oluyoruz. Yapacağımız benzer iş birlikleri ile 4İ olarak adlandırdığımız ‘İmalat, İstihdam, İhracat ve İnovasyon’ alanlarında faaliyet gösteren tüm KOBİ’lerin rekabet gücünü artırmak için finansal kiralama ve yeşil enerji gibi pek çok alanda milli ekonomiyi destekleyerek ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan yenilikçi çözümler üretmeye ve KOBİ’lerin finansmana erişimini kolaylaştırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

ATO ÜYELERİNE VAKIF KATILIM AJANTAJLARI

ATO ile Vakıf Katılım Bankası arasında imzalanan protokol uyarınca ATO üyeleri, teminat mektupları, kiralık kasa,  EFT-havale, iş yeri (POS) , sigorta poliçeleri gibi ürün ve hizmetlerden indirimli olarak yararlanabilecek. ATO üyeleri ayrıca, protokol kapsamında dış ticaret işlemlerinde de birçok avantaja sahip olacak.

 

Prokokol imza törenine, ATO Başkan Yardımcısı Temel Aktay, Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Ekinci ve Halil İlik, Vakıf Katılım Bankası KOBİ Bankacılığı Müdürü Lokman Avcı, Ankara Bölge Müdürü Oğuz Avan, Ankara Kurumsal Şube Müdürü Emrah Kortikoğlu, Müdür Yardımcısı Eyüp Şayli ile ATO Meclis Üyesi Fuat Kutsal katıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu