ATO BAŞKAN YARDIMCISI HALİL İBRAHİM YILMAZ’DAN ANNELER GÜNÜ ÇAĞRISI

ATO BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA (10 MAYIS) DENK GELEN BU YILKİ ANNELER GÜNÜ’NÜN BİR HAFTAYA YAYILARAK KUTLANMASI ÇAĞRISI YAPTI…

 

 

YILMAZ, “ANNEMİZE SEVGİMİZİ BİR ÖMRE, ÇİÇEK SİPARİŞLERİMİZİ BİR HAFTAYA YAYALIM. 10 MAYIS’TA ANNELERİMİZİN ELİ DOLU, SOKAKLARIMIZ BOŞ KALSIN”

 

 

YILMAZ: “ANNELERİMİZ İÇİN ÇİÇEK SİPARİŞLERİNİ ERKENDEN VERİP HEM EVDE KALAN ANNELERİMİZİ MUTLU EDELİM, HEM DE KORONAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE İŞ YAPAMAYAN ÇİÇEKÇİLERİMİZİ SEVİNDİRELİM.”   

 

 

3 MAYIS 2020 –  ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve 23 No’lu Aktarlar ve Çiçekçiler Meslek Komitesi Üyesi Halil İbrahim Yılmaz,  bu yılki “Anneler Günü”nün koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağına (10 Mayıs) denk geldiğini belirterek kutlamaların bir haftaya yayılması çağrısında bulundu. Yılmaz, “Annemize sevgimizi bir ömre, çiçek siparişlerimizi bir haftaya yayalım. 10 Mayıs’ta annelerimizin eli dolu, sokaklarımız boş kalsın” dedi.

 

 

23 No’lu Aktarlar ve Çiçekçiler Meslek Komitesi’nin toplantısında alınan ve Ankara Kent Konseyi ve Ankara Çiçekçiler Esnaf Odası tarafından da desteklenen “Anneler Günü”nün bir hafta süreye yayılarak kutlanması konusundaki kararına ilişkin yazılı bir açıklama yapan Yılmaz, “Annelerimiz için çiçek siparişlerini erkenden verip hem evde kalan annelerimizi mutlu edelim, hem de koronavirüs salgını nedeniyle iş yapamayan çiçekçilerimizi sevindirelim” dedi.

 

 

Bu yılki salgın nedeniyle çiçek siparişlerinin bir haftalık süreye yayılarak erkenden verilmesinin önemli olduğunu belirten Yılmaz, “Böylece erken sipariş alan sektörümüz hazırlıklarını önceden yapabilecek. 10 Mayıs’ta sokaklarımız boşken annelerimizin de elleri boş kalmayacak” dedi.

 

 

21 Mart’tan itibaren 65 yaş ve üstü vatandaşların ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarının sınırlandırıldığını hatırlatan Yılmaz, “40 gündür süren karantinada evlerinden çıkamayan annelerimizin yüzlerini bu anlamlı gün vesilesiyle güldürmek için Ankaralıları çiçek almaya davet ediyoruz” dedi.

 

 

ANNEMİZE ÇİÇEK, SEKTÖRE DESTEK

 

Koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilen düğün, kutlama, davet ve toplantı gibi etkinliklerin çiçekçilik sektörünü olumsuz etkilediğini belirten Yılmaz, bu etkinin özel günler vesilesiyle giderilebileceğini dile getirdi.

 

 

Özellikle mevsimlik çiçeklerin depolanma imkânının bulunmadığını ve çiçek üretiminin en çok arttığı bu aylarda ürünlerin satılmaması halinde çöpe gidebileceğini belirten Yılmaz “Yoğun iş gücü ile büyük emek, sabır, sevgi ve uğraşılar sonucu yetiştirilen çiçeklerimiz dalında solmasın, annelerimize ulaşsın diye tüm evlatları annelerinin yüzünü güldürmeye davet ediyorum. Üreticisinden çalışanına, tedarikçisinden dağıtıcısına kadar birçok kişinin ekmek kapısı olan sektörün hayattaki en değerli varlıklarımız olan Annelerimizin Günü’nde desteklenmesi ayrı bir anlam taşıyor.” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu