Atip Plochingen ve Kornwestheimli hayırseverler Malatya’da gönüllere dokundu

Avrupa Türk İslam Birliği-Hilal Yardım Organizasyonu ile Plochingen ve Kornwestheim Şubeleri Malatya’da Ramazan Bayramı öncesi depremzedeleri unutmadı. Özellikle Otizm ve Down Sendromlu çocukları çeşitli hediyelerle sevindirdiler.

featured

Atip Plochingen ve Kornwestheimli hayırseverler Malatya’da gönüllere dokundu

 Avrupa Türk İslam Birliği-Hilal Yardım Organizasyonu mazlum ve mağdurlara umut olmaya devam ederken sosyal sorumluluk projeleriyle de diğer sivil toplum kuruluşlarına örnek oluyor. ATİB Plochingen ile Kornwestheim şubelerinin de katkı sağladığı ve Hilal Yardım Organizasyonu tarafından yürütülen ‘Bayramlık kıyafet kampanyası’ ile toplanan bağış, fitre ve zekâtları ihtiyaç sahibi depremzede olan çocuklara ulaştırdılar. Hayırseverlerin emanet etmiş oldukları yardımları Malatya Yaşam Kent konteynırdaki mazlum ve mağdurlara aralarında iş insanı Bülent Antil’in de bulunduğu ekip ile ulaştırarak yüzlerinin gülümsemesine vesile oldular. Hilal yardım organizasyonunun ekibi Malatya’da hayırseverlerin uzanan dost eli oldular. Toplanan bağış ve yardımlara yoğun ilgi gösteren hayırseverlerin gözden uzak ama gönül coğrafyalarına yakın olan yüzlerce yetim ve öksüz depremzede çocuklara bayramlık kıyafet hediye ederek bayrama sevinçli girmelerine vesile oldular. Özellikle de Otizm ve Down Sendromlu çocukları da unutmayarak onlara çeşitli hediyelerle sevindirdiler.

AÇIK TEŞEKKÜR
Dünyanın dört bir yanında yardıma muhtaç insanların yüzünü güldürmeyi sürdüren Hilal yardım organizasyonu tarafından yapılan yardım ile ilgili bölgeye giden iş insanı Bülent Antil’in yaptığı açıklamada, “Bizler bir aracı, bir vekil olarak bölgeye gittik. İhtiyaç sahibi ailelerimize dağıtmak üzere gıda paketinin yanı sıra özellikle de Otizm ve Down Sendromlu çocuklarımıza çeşitli giyim malzemeleri olan ayakkabı ile kılık kıyafetlerden oluşan hediyeleri dağıttık. Rabbim destek veren bağışçılarımızın hayırlarını kabul eylesin. İşte bizim milletimizin güzelliklerinden birisi de bu. Müslüman milletimiz özellikle Ramazan ayında paylaşmanın, yardımlaşmanın en güzel örneğini gösterdi. Sizlerin desteğiyle biz de bunları ihtiyaç sahibi kardeşlerimize, ATİB-Hilal yardım organizasyonu kanalıyla ulaştırdık. Ben kendilerine böyle güzel bir organizasyonu sağlayan herkese yardımlaşmanın en güzel örneklerinden birini icra ettikleri için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Bağışçıların yaptığı yardımlarla deprem bölgesinde gönüllere dokunmaya, depremzedelerin yüzlerinin gülmesine vesile olmaya devam ettiğinin altını çizen Antil, “Sizlerin bizlere emanet ettiği fitreler, zekâtlar ve sadaka bağışlar yetimlerin, annelerin, babaların ve de bölgede yaşayan insanların yüzlerini güldürüp, bayrama sevinçli girmesine vesile oldular. İyi ki varsınız. Rabbim hayırlarınızı ve niyetlerinizi kabul eylesin. Bizlere emanet etiğiniz Fitre ve zekâtlarınızı dağıttık” dedi.

DAĞ OLAMAYA GELDİLER
Yetim olmak, sırtını dayayacak bir dağ aramaktır. Yetim olmak her kapınım çalışında babam veya anam geldi diye kapıya koşmaktır. Yetim olmak her günün bayram olmasını istemektir. Çünkü bayram günü yetimin en sevinçli günü olduğunu söyleyen Malatya Yaşam Kent konteynır de kalan insanlar, “Her kapı çalışında bekledikleri babaları anneleri, abi ve ablaları Avrupa’dan bayram öncesi onlara dağ olmaya geldiniz. Dostlar bu gün öyle bir iyilik yaptınız ki Efendimize (sav) komşu olmaya aday bir iyilik, yüzlerce çocuğun özellikle de Otizm ve Down Sendromlu çocukların başlarını okşayarak onlara sevda ve karanlığın içinde bir umut ışığı oldunuz. Onların bayrama sevinçli girmesine vesile oldunuz. Rabbim hayırlarınızı kabul eylesin” dediler. Öte yandan Bülent Antil ve beraberindeki ekip, yardım kampanyası bünyesinde deprem bölgesindeki vatandaşların iftar yapmasını sağladılar.

Atip Plochingen ve Kornwestheimli hayırseverler Malatya’da gönüllere dokundu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu